ameteli cind inclin capul spre stinga

29-05-2012
gianna53
Nu este medic/terapeut
gianna53
Cind imi las capul spre stinga am senzatia ca toate obiectele intra intr-o miscare de du-te vino ca miscarea unui piston iar plafonul este si el in miscare ondulatorie ca valurile marii.
Specific faptul ca am vederea slaba, tulburari vizuale, care se prezinta ca o ceata pe ochiul drept.
In pozitia culcat, daca ma intorc de pe partea dreapta spre stinga am aceeasi senzatie de ameteala si vertij, la fel cind ma intorc din pozitia culcat pe spate spre stinga.

Daca as putea avea un sfat, o recomandare, un tratatement competent as fii foarte multumita si recunoscatoare

Va multumesc anticipat
4 comentarii
0
29-05-2012, ora 10:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este nevoie de un consult in clinica ORL.. unde se fac teste vestibulare si unde se peactica manevra de repozitionare a otolitilor Epley
0
29-05-2012, ora 11:18
gianna53
Nu este medic/terapeut
gianna53
Va multumesc pentru promtitudinea cu care mi-ati raspuns, am sa va urmez sfatul.
Actualmente nu sint in tara, insa sint interesata daca o programare la cabinetul dumneavoastra este posibila si cind poate fii facuta ?
Specific c
0
29-05-2012, ora 11:28
gianna53
Nu este medic/terapeut
gianna53
Specific ca am prevazut concediul la sfirsitul anului.
Exista un tratament ambulatoriu pentru afectiunea care o am?
Mentionez ca nu am fost nici o data bolnava, nici internata in spital. In schimb de un an jumate am prins in greutate 20 de KG,
Mi-am facut o serie de analize din care nu rezulta nimic anormal, tensiunea este de 12 cu 6 sau 12 cu 8.
Un simptom ciudat este acela de sufocare cind sint nervoasa si umflatura la baza gitul. Tiroida? se poate si asta explica prinderea in greutate, insa nu vertujul.
Va multumesc inca o data pentru pretiosul ajutor.

Cordialement
0
29-05-2012, ora 11:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
imi scrieti toate datele
varsta, inlatiem, kg, tensiune arteriala, probleme coloana cervicala..s.a
regimul alimentar si cum va hidratati
-
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •