ameteli, dureri de cap partea stanga

08-12-2009
ionela27
Nu este medic/terapeut
ionela27
Buna ziua, ma numesc Ionela din B., am 27 de ani si ma confrunt cu o problema de sanatate.Acum 2 ani de zile am avut o deceptie sentimentala, si de atunci am inceput sa am ameteli, dureri ale capului, am fost la medic insa nu am obtinut nici un rezultat, la psihiatru nu am fost.Mai noi, am dureri de cap cand ies din casa, ameteli puternice, incordarea corpului, piciorul drept il simt amoriti si simt ca nu pasesc f bine cu el, parca simt ca pasesc stramb.Mentionez ca m-am departat in ultimul timp de prieteni, nu am mai avut curajul sa ies, eram o persoana f deschisa, distractiva.As dori din tot sufletul sa stiu ce am, vreau sa ma fac bine, sa traiesc viata, alaturi de familie, prieteni.Astept un raspuns de la dumneavoastra, Va multumesc anticipat!
4 comentarii
0
08-12-2009, ora 18:11
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Ar trebui sa cobsultati un medic psihiatric, acesta va va ajuta.

Multa sanatate!
0
08-12-2009, ora 23:46
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Mesajul tau este un fel de strigat de ajutor!
Sa stii ca suntem aici, unde ai scris.
In ciuda faptului ca tu legi manifestarile tale de o separare care avut loc acum doi ani, s-ar putea foarte bine ca simptomele tale sa fie date de o lipsa de calciu sau magneziu in organism.
Ti-ai facut analizele in acest sens?
0
09-12-2009, ora 14:25
ionela27
Nu este medic/terapeut
ionela27
Buna din nou, multumesc ptr. raspunsuri:).Mi-am facut ceva analize si mi s-a spus ca am ceva lipsa de calciu si magneziu, dar ca nu e ceva grav.Am luat vitamine gen: eurovita, magneziu +vitamina d 3 si cam atat.Am mai luat si de la farmacia naturista cate ceva pentru starea aceasta insa nu mi-a trecut.Nu as vrea sa merg din medic in medic si sa nu realizez nimic, as vrea un sfat daca ma puteti ajuta, la cine sa apelez.Va multumesc si sanatate va doresc:)
0
09-12-2009, ora 14:33
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Buna!
tratamentele cu calciu si magneziu se fac dupa o schema. De exemplu sa zicem ca iei 10 zile calciu cu vitamina D, 10 zile magne B6 si 10zile multimiinerale. Acestea te vor ajuta dar nu vor rezolva problema. Cred ca ar fi bine totusi sa te vada un neurolog si un psiholog.
Sa ai o viata senina!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  •