Ameteli, dureri in spatele capului, lipsa poftei de mancare

11-08-2017
Laurentiu1234
Nu este medic/terapeut
Laurentiu1234
Tin sa mentionez de la inceput ca am 16 ani si este vara (poate ar avea legatura caldura).

In ultimele 2 zile ma confrunt cu:
-ameteli care dureaza aproximativ 15-20 de secunde
-cu lapsusuri si pierderi scurte de memorie (de o luna)
-lipsa poftei de mancare sau de a ma hidrata (de exemplu, mi se usuca gura dar nu simt nevoia de a ma hidrata, iar cand vine vorba de pofta de mancare, simt cum ma roade stomacul da' nu prea simt nevoia sa mananc. Tin si aici sa mentionez ca nu este normal in cazul meu, deoarece simteam mereu nevoia sa mananc la 2-3 ore, si pofta de mancare era imensa ).

Iar astazi, afara erau 37 de grade, eu am facut un dus relativ cald, iar cand am iesit am simtit o ameteala puternica, imi era greu sa respir, corpul imi tremura putin, si ma durea foarte tare zona din spate a capului si putin in dreapta.M-am speriat ingrozitor si nu stiu ce sa fac.Am luat un paracetamol urmat de o pastila de magneziu, m-am spalat pe fata cu apa rece, am baut 2 pahare de apa reci si mi-a fost bine aproximativ 30 de minute dupa care senzatia de ameteala si de durere de cap a aparut din nou.

Obisnuiesc sa mananc foarte mult, sa beau in jur de 2-3 litri de apa pe zii, nu inteleg care ar putea fi problema...Ar putea cineva sa ma ajute va rog?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •