ameteli foarte puternice de aproape un an

11-09-2010
laviniaelisa
Nu este medic/terapeut
laviniaelisa
buna ziua

as avea nevoie de un sfat in legatura cu ameteli foarte puternice care le am de aproape un an de zile.dimineata ma trezesc si nu am nimic, de la ora 11 incep ametelile cate ma tin tot cursul zilei.daca ma intind si dorm, duspar pt cateva ore dar reapar cand stau in piciare.am fost la neurolog si mi-a dat betaserc de 8 mg si stugeron sa le iau impreuna de 3 ori pe zi.problema este ca nu am nici o schimbare.am facut in octombrie anul trecut un rmn la cap si nu am nimic.

va rog ajutati-ma cu un sfat, eventual o clinica unde as putea merge.dintre analizele efectuate toate au iesit bune, mai putin vsh care imi iese mare, 50.


va multumesc
4 comentarii
0
11-09-2010, ora 21:24
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Eu nu contest competenta neurologului ci spun din propria-mi experienta ca stugeronul este prea slab pt. ametelile puternice pe care le acuzi.In asemenea cazuri se prescrie bilobil forte sau medicamente mai puternice.Ar putea fi un sindrom vertiginos...sau poate ceva la inima care se vede doar la instalarea unui holter.Numai medicul iti poate stabili natura lor si uneori destul de greu.Era sa uit, uneori ametelile sint date si de o tulburare a urechii interne.Ai fost indrumata catre ORL ?
0
11-09-2010, ora 23:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca poti sa ajungi la pascani ! putem face investigatii
daca nu. Ma intereseaza varsta, inaltimea, Kg, tensiunea arteriala si pulsul.. in pozitie culcat si in pozitie sezut., probleme digestve, rinichi, inima, cooana cervicala /?
poti sa scrii pe mail
0
12-09-2010, ora 14:18
laviniaelisa
Nu este medic/terapeut
laviniaelisa
multumesc de raspunsurile prompte.la orl am fost saptamana trecuta si mi-a dat extract de bilobil (lichid).in rest...nimic, sunt sanatoasa tun!
multumesc domnului doctor valeriu pt. raspuns, urmeaza sa revin cu un mail pt dansul.
0
12-09-2010, ora 22:53
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Ma bucur ca totul este ok.Te-ai ingrijorat degeaba.Te pup.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •