ameteli in urma unui atac de panica

12-03-2008
pisicuta
Nu este medic/terapeut
pisicuta
in sept 2007 am facut un atac de panica in urma caruia am ramas cu ameteli...cel putin asa am fost diagnosticata...am facut radiografii, analize...encefalograma..etc...pt glanda tiroida, hipofiza...si totul ok..dar eu am ameteli...am tot luat neurotonic, valeriana pt liniste.magnerot, am facut milgama injectabil, ca cu mg injectabil..deci o tin numai in tratamente naturiste..homeopate, , , si vertijii nu dispar
tensiunea e buna..12.6, , nu beau cafea, nu fumez..imi poate spune cineva ce ar trebui sa fac????..ca nu mai rezist
5 comentarii
0
12-03-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
spuneti.mi daca ati fost la ORL sau la neurolog. si care este diagnosticul:
Vertij periferic sau central?
Adic...se invarte casa, tavanul cu dumneavoastra, aveti tendinta sa cadeti introparte.
sau ametelile sunt ca si cum ce intunica in fata ochilor, va clatinati si aveti senzatia ca cadeti pe spate. ?
Ati luat...sermion sau betaserc ?
0
14-03-2008, ora 00:00
pisicuta
Nu este medic/terapeut
pisicuta
pai nu am pierderi de echilibru...de memorie..nu se invarte casa cu mine..nimic din ce mi-ati raspuns.doar ca am capul mereu tulbure.la neuro au spus ca nu mi se iriga creierul suficient si mi-au dat bilobil pt circulatia perifica...pt ca in momentul in care am suferit atacul de panica..mi s-au racit extremitatile..si am mereu frisoane...o sa merg din nou la neuro pt un alt control., , , la orl nu am fost considerand ca nu e cazul..am facut control la oftalmologie..si e ok
0
16-03-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
iti recomand un tratament de 3 saptamani cvu Ginseng!
O sa te ajte mult!
0
17-03-2009, ora 13:26
paula92
Nu este medic/terapeut
paula92
cind citesc si observ ca nu sunt singura care se lupta cu boala imi mai vine inima la loc De 2 ani de zile, fiecare zi e noua provocare, dupa un somn agitat ptr ca tre samerg f des la toaleta sa urinez ma trezesc extrem de obosita cu o stare de oboseala in toate madularele si un somn teribil IN sfirsit cind ma dau jos din pat starea de betie permanenta zi de zi ceas de ceas, vesnic beata, cu greutate in picioare care peste zi devin dureroase si greu de urnit cu dureri de spate difuze, dureri de cap care incep din timpul somnuluisi mai ales urinarile fffdese fara sam usturimi sau alte dureri vezicale sau renale, cind vine seara si toate aceste simptome parsa nu se mai termine am si o mancarime de piele talpi palme care trece dupa tamponare cu spirt.sunt complet debusolata AAAAe medici nu mi spuneti am fost la neurologcu tomograf si RMN-OK la endocrinolog-ok la urolog -ok lagenicolog -ok la reumatolog -ok internist -ok toate analizele sunt ok dar eu ma dau de ceasul mortii SINGURAanaliza care nu a fost ok a fost citoscopia inde spun ei ca am cv leziuni in zona in care vezica se invecineaza cu uterul E cumplit sa mergi la toaleta de 30 de ori pe zi si sa nu poti pleca de acasanicaieri.Multumesc ca m ati ascultat va doresc sanatate si sa auzim de bn
0
17-03-2009, ora 13:35
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
o sa va rog sa.mi scrieti pe mail
varsta, Kg. tensiunea arteriala, daca ati facut sau nu investigatii la inima ?>
de unde sunteti?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul