Ameteli, incetosarea vederii.

16-06-2008
Alexuta1979
Nu este medic/terapeut
Alexuta1979
Buna ziua, sa incep cu inceputul.
Am fost diagnosticata cu atac de panica si anxietate in luna Ianuarie, anul curent.Am facut o perioada tratament cu Stimuloton/sertralina doza crescendo progresiv pana la 100 mg pe zi, pana saptamana trecuta.
Concomitent am facut psihoterapie.
De vreo 3 saptamani ma simt ceva mai bine.
Inca mai am sufocari, lipsa de aer in piept insotita de dureri in zona toracelui si al inimii, dar nu asa de grave ca inainte.
De 15 zile am renuntat la fumat, am folosit guma nicorette sau plasture, prin rotatie:o zi plasture, dupa aceea cateva zile cu guma si tot asa.
Am depasit momentul cel mai critic al renuntarii la fumat.
M-am inscris de asemenea la un program de fitness, am zis ca cel mai mult conteaza sanatatea mea.
Ma ingrijoreaza faptul ca, de cateva zile am niste ameteli exagerate, indeosebi dimineata.
Am ameteli si vedere incetosata.
Daca ma ridic de la birou sau daca pur si simplu imi intorc capul sa privesc intr-un punct, ma izbeste o ameteala, urmata de vedere incetosata si astept cateva secunde pana mi se limpezeste imaginea.
Simt amorteala in zona globilor oculari si al oaselor parietale, temporale si frontal al capului.
va rog sa ma ajutati cu o parere.
Multumesc!
2 comentarii
0
21-06-2008, ora 00:00
baby_kiss
Nu este medic/terapeut
baby_kiss
sar putea sa fie spondiloza cervicala.dute la un medic sa-ti faci un film
0
28-06-2008, ora 00:00
diavoletto
Nu este medic/terapeut
diavoletto
asa s patit si o prietena de a mea. spre surprinderea tuturor cand s-a dus la medic acesta i-a spus ca a lasat prea brusc tigara si a sfatuit- ca atunci cand ii este asa de rau sa traga cate un fum, nu mai mult. a urmat sfatul medicului si in final s-a lasat de tot dar fara sa aiba nicio problema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.