ameteli nu foarte puternice si ca un fel de panza de paianjen pe ochi

11-05-2011
ChristianoRolando
Nu este medic/terapeut
ChristianoRolando
De o perioada am ceva probleme...oboseala(somnolenta, nu o oboseala fizica), ceva ameteli insa nu foarte puternice si ca un fel de panza de paianjez pe ochi insa nu tot timpul...astazi am observat ca nu vad bine la distanta(am incercat sa citesc numerele unei masini pe care prietenii le puteau citea) si la lumina slaba ( la apus am ca un fel de stare de depersonalizare...dupa ce se insereaza trece starea dar la lumina becului galben sau la apus am problema asta si uneori si la soare...Petrec mult timp in fata calculatorului, este drept dar totusi eu cred ca nu este de la ochi...voi ce parere aveti ?
2 comentarii
0
11-05-2011, ora 22:08
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,

DA..este de la calculator...

Sfat:
- incearca 1 zi (o zi)...sa NU deschizi calculatorul (asta DACA nu cumva te obliga serviciul..n-ai spus varsta).si vei vedea daca mai ai aceste simptome..?!?
- poti fii "medicul tau..."...si incearca, DE CE nu...chiar si 2 zile..?!?

Am o varsta si aceste simptome le mai am si eu.incerc, sa nu deschid calculatorul decat, eventual 1 ora /zi...

O seara linistita.
0
11-05-2011, ora 22:25
ChristianoRolando
Nu este medic/terapeut
ChristianoRolando
19 ani am...nu am servici dar scoala m'a silit cam zilnic sa'l deschid.Am incercat sa fac cateva zile de pauza, dar tot asa...prima data am avut impresia k am anxietate si atacuri de panica, dar mi'am dat seama abia in seara asta ca am o problema la ochi..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.