ameteli si intepaturi in partea stanga a capului

26-10-2009
laviniaelisa
Nu este medic/terapeut
laviniaelisa
Buna ziua,
de cateva luni, aproap un an de zile simt in partea stanga a capului, mai precis deasupra urechii stangi spre varful capului, pe scalp, ceva umflaturi, nu mari, ca niste denivelari pe piele.Nu sunt dureroase, in sensul ca nu ma dor decat daca apas mai tare pe ele.Tot in acea zona simt ca o durere surda, intepatoare.In plus, am ameteli ce cresc in intensitate cu trecerea zilei, dar daca dorm cateva ore-2, 3, -imi trec ametelile.Mi-am facut un RMN la cluj si nu mi-a iesit nimic, doar ceva mucus la sinusuri(eram racita).Va rog mult sa-mi ziceti la ce medic as putea sa merg sa-i explic simtomele deoarece nu stiu ce sa mai fac.Ce ar putea cauza intepaturile si ametelile mele?.precizez ca am 34 de ani si nu am munca stresanta, sunt profesor.Petrec cam 5 ore la calculator dar nu zilnic si ametelile nu sunt in functie de acest lucru, adica de multe ori am ameteli chiar daca nu stau la calculator.


Va multumesc
1 comentarii
0
27-10-2009, ora 10:01
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti la un medic homeopat cu experienta. Astfel de simptome sunt cunoscute in homeopatie si pot fi videcate. Din pacate nu cunosc pe nimeni in Cluj.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.