Ameteli si pierderi de memorie

23-06-2009
vali71
Nu este medic/terapeut
vali71
Buna ziua.
Ma numesc Vali si am 38 de ani
Ma confrunt cu o ameteala care se repeta la 2-3 luni.problema a inceput acum vreo 3 ani.
Ameteala se manifesta in felul urmator :la miscarea capului dinspre dreapta spre stanga simt in tampla stanga "ceva care parca imi misca capu".se intampla asta chiar daca dorm si ma intorc in pat de pe o parte pe alta.Daca ma uit in sus la ceva ametesc, daca ma aplec ametesc.
Am fost la medicul de familie, am facut tratament cu Ca si Mg (in urma cu 2 ani ), la alt episod cu Ferogradumed, la altul am fost la un consult neurologic -a fost totul in regula dar mi s-a prescris Cinarizin.M-am simtit bine dupa fiecare din aceste tratamente.dar, problema reapare.
In momentul de fata am vrut sa repet analizele dar medicul de fam spune ca in noiembrie au fost bune si nu e cazul sa le repet.
Mentionez ca ma trezesc de multe ori pe noapte, rar de tot ma odihnesc bine.
si mai am o problema -nu stiu daca are vreo legatura cu ameteala -in ultimul timp ma confrunt cu pierderi de meemorie -de genul -merg la frigider si uit dupa ce.se intampla destul de des nici nu stiu de cand am inceput sa uit dar acum cand vad ca e tot mai des ma intreb ce se intampla cu mine.
Azi dimineata mi-au amortit 2 degete la mana stanga.
Nu fumez si nu consum cafea, dar...beau cola.
Va multumesc pentru ajutor.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.