AMETELI SI SENSIBILITATE LA LUMINA

14-09-2015
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
buna ziua dle doctor..de aproximativ o luna am mari probleme de sanatate.Am 42 de ani.an urma unei expuneri exagerate la curent[an masina]mam ales cu un antreg arsenal de probleme..mam trezit exact a doua zi dupa acea expunere an curent cu ameteli ffffff puternice ce simt ca vin din ceafa la miscarea gatului cu senzatie de cadere an jos.o durere de cap si ochi cu dezechilibru la lumini stralucitoare [bec tv ]presiune craniana.AM o durere si pe ceafa cand misc capul.AM FST LA ORL PT CA AM SI O SINUZITA USOARA LA NEUROLOGIE UNDE MI SA DAT DIAGNOSTICUL DE SDR CEFALIC FARA MODICARI LA COLOANA CERVICALA CU TRATAMANT BRUFEN MIDOCALM SI XEFO...AM CATEVA ZILE DE TRATAMENT SI ASTAZI NU MAM PUTUT DA JOS DIN PAT SAMI DUC FETITELE LA SCOALA..MA SIMT SI F SLABITA CE CREDETI CA POATE FI?DACA AM RACIT LA CAP NU TREBUIE ANTIBIOTIC?NU AS VREA SA PIERD TIMUL CU UN TRATAMENT CARE NU DA REZULTAT.DE INVESTIGATII NICI VORBA CA NU AM ASIGURARE SI NICI POSIBILITATI MATERIALE F BUNE VA MULTUMESC SI ASTEPT CU NERABDARE UN RASPUNS
7 comentarii
0
15-09-2015, ora 16:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sunati la o policlinica de stat si intrebati cat e consultatia pentru cei fara asigurare. Cred ca e in jur de 50 de lei. Nu avem neurolog pe forum. Nu stati asa.
0
15-09-2015, ora 16:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
M-am mai gandit la un aspect: incercati intai sa vedeti daca va poate primi vreun medic la urgente. Acolo nu platiti.
0
15-09-2015, ora 17:22
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
multumesc pt raspuns..dar la neurologie am fost...am platit 50 lei mia spus ca am racit la cap... si cred asta pt ca ochii ma ustura sii simt obositi astazi am facut f multa treaba dar tot ametita si am obs ca daca dorm mai tz nu ma pot ridica din pat dimineata...ce sa fac?
0
15-09-2015, ora 17:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Luati tratamentul pina la capat cum vi l-a dat medicul. Va trece.
0
16-09-2015, ora 16:12
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
va multumesc f mult pt raspuns si implicarea dvoastra an problemele noastre...vroiam sa va antreb ceva care nu prea ami da pace.raceala asta la cap nu este tot una cu meningita?multa sanatate va doresc
0
16-09-2015, ora 17:45
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Aveti febra, frisoane, dureri musculare ?
Trebuie niste analize sa fie identificata meningita.
Daca nu va trece, mergeti totusi in urgenta.
0
17-09-2015, ora 16:43
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
nuuuuuuuuuuu sant ok la urgenta nu au neurolog
mam programat la un ct
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •