ameteli si somnolenta dupa creatina

03-12-2010
ciolacu.george
Nu este medic/terapeut
ciolacu.george
salut, numele meu e George, am 26 de ani dupa folosirea creatinei, numai ca eu nu am stiut ca trebuie sa consum 3-5 l apa pe zi, intr-o zi la sala cand imi faceam exercitiile, am simtit dintr-o data ca nu pot sa respir si o foarte puternica ametzeala, m-am dus repede am facut un dus rece sperand sa-mi revin, am ajuns acasa iar dupa 2 ora am chemat ambulanta, am ajuns la spital, mi-au facut o multime de teste inclusiv la inima, toate au iesit ok, in afara sangelui care avea nu stiu ce substantza crescuta, m-au tinut toata noaptea conectat la monitor, totul a fost ok, iar dimineata mi-au facut iar analizele la sange, care au iesit bine de data asta, m-au trimis acasa, mi-au zis ca nu am nimic, eu bine nu ma simteam insa imi revenisem putin, dupa 2 zile ametelile s-au intensificat si am fost la o clinica privata, acolo un doctor cardiolog mi-a facut iar nu stiu ce analize la inima si nu numai si mi-a zis, baiatule u nu ai apa in organism, in organe, ma pus sa beau 3-5 litri apa pe zi si mi-a dat niste pastile, dupa o saptamana de tratament ma simteam f bine, dupa alta saptamana am inceput sa ma simt iar ametit, foarte somnoros, dureri in piept, diaree, m-am dus la el iar, mi-am facut iar analizele la sange, au iesit bine, singura problema care a gasito a fost tensiunea mare... acum iau iar niste medicamente insa ma simt ametit si somnoras, fara putere.. daca ai reusit ceva te rog da-mi un raspuns... -
1 comentarii
0
15-01-2011, ora 15:03
gobly_gob
Nu este medic/terapeut
gobly_gob
Buna ziua. Am 23 de ani si eu aceleasi probleme dupa ce am luat proteine si creatina. Mai intai a inceput cu ameteala cand tineam ochii inchisi. Pur si simplu daca'i tineam inchisi mai mult de un minut mi se facea un gol in stomac si ameteam foarte puternic dar nu mi-am dat seama de la ce e si dupa o saptamana m-am dus la urgente si mi-au facut analize la sange, radiografie la coloana sa nu cumva sa am spondeloza cervicala si au zis ca am si mi-au dat betaserc si magne b6 pentru doua saptamani. Dupa doua saptamani nici macar o ameliorare a ametelilor. Dupa care intr'o zi am simtit ca'mi bubuie capul aveam o presiune puternica la cap si ameteli foarte mari si stari de voma asta cand mergeam pur si simplu doar ca era cald afara si am chemat ambulanta si am ajuns iarasi la urgenta si mi-a facut iarasi ekg, analize la sange, radiografii si nimica. M-au internat 5 zile si mi-au dat natriu clor i.v cate doua perfuzii pe zi si injectii in fund cu un complex de vitamine B. Din primele doua perfuzii n-am mai avut ameteli cand tineam ochii inchisi dar tot nu puteam sa mananc pentru ca aveam greturi cand bagam ceva in gura. Daca mancam ceva mai greu la stomac imi venea sa vomit. Mi-au facut tomograf la cap, analize la sange, endoscopie la stomac, radiografii la plamani si nimica. Mi-au dat drumul acasa si mi-au dat sermion pentru 2 luni si le-am luat dar nimica. O zi ma simteam bine, 3 zile rau si la un moment dat am inceput sa fac indigestii la cateva saptamani sau cateva zile. Nu stiu ce sa mai fac. Am ameteli puternice cateva ore pe zi sau cateva zile si cand mi-e bine cand mi-e rau si am ameteli si fac indigestie si ma doare capul si mi se inegresc ochii la un moment dat. Am fost si la orl mi-am facut si audiograma mi-au mai dat betaserc, sermion, vitamine, glucoza si nimica. Am fost la psiholog si nimica. Mentionez ca sunt mereu obosit si daca dorm mai putin de 8 ore mi-e foarte rau si si am ameteli si mai puternice decat de obicei si ma doare capul foarte tare;simt o presiune puternica. Va rog frumos sa ma ajutati ca nu stiu unde sa mai merg si ce sa fac. Ma gandesc sa fac si o colonscopie. @ciolacu.george ti-am adaugat id'ul tau in lista si mai vb pe mess si sa-ti mai spun ce am mai facut si eu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.