Ameteli, slabiciune si lipsa de concentrare

30-10-2016
clausa
Nu este medic/terapeut
clausa
Intru si eu in clubul "betivilor" insa problemele mele apar doar in sezonul rece: ameteli si senzatie de lesin si lesin de o fractiune de secunda cand vin de la frig la cald, ameteli dupa mese mai imbelsugate, senzatie de presiune in urechi, vedere neclara, lipsa de concentrare si stari de slabiciune. Am perioade cand ametesc dupa ce ma opresc din alergat sau exercitii la picioare, ametesc cateodata cand ma uit stanga dreapta sau sus-jos. Problemele apar doar cand apare frigul, vara imi revin. Anul trecut am avut probleme si cu functionarea colecistului. Recent am descoperit o spondiloza cervicala pe care o ignoram si care se activeaza in acelasi timp. E posibil ca spondiloza sa-mi declanseze o insuficienta vertebro-bazilara sau sa mai fie si altceva pe acolo? Analizele de sange sunt perfecte. Am facut si o eco Doppler a vaselor carotide si vertebrale care nu arata nimic in neregula. Rmn cervical arata o scolioza si o mica hernie c5-c6.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •