Amigdale..

29-12-2017
AlexCr
Nu este medic/terapeut
AlexCr
Bună!
Am 19 ani și am foarte dese dureri puternice în gat cu puroi. Doctorul de familie mi-a spus că e din cauza amigdalelor, mi-a dat un antibiotic oral și antiinflamator. Mi-a spus că dacă nu îmi va trece altfel, să mă întorc și să recurg la injecții.
Este mai bine daca iau injecții? O sa scap mai repede de acesta problema? Iau antibioticul (Augmentin) de 3 zile deja și încă nu simt vreo diferență..
Mulțumesc
3 comentarii
0
04-01-2018, ora 17:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 bolile de gat se trateaza corect doar la ORL
2 citeste ce sa mai scris pe forum despre regim corect alimentar si legatura gatului cu digestia
0
20-09-2018, ora 10:59
tatianamicu
Nu este medic/terapeut
tatianamicu
Buna ziua d.nul Flueraru, am avut doua interventii ( criptoliza) pt amigdale criptice in Craiova in urma cu 2 ani, insa fara nici un rezultat.
Imi pare rau ca nu pot ajunge la Pascani, deoarece cu ajutorul informatiilor d.voastra, am aflat singura dignosticul corect in urma cu cativa ani, dar abia acum doi ani am gasit un medic in Craiova care folosea aceasta metoda, dar se pare ca nu a reusit.
Ma simt nevoita sa scot amigdalele, pentru ca niciun medic in afara de dr. Vlaescu nu foloseste Criptolizis, la care deja am incercat fara sa reuseasca. Cauza este disconfortul care mi-l creaza caseum- ului si teama de a nu-mi afecta in final alte organe, insa nu stiu unde sa mai merg pentru a beneficia de cea mai moderna metoda moderna, nu clasic.
Chirurgia amigdalelor prin coblatie este acelasi lucru cu criptoliza?
Imi puteti recomanda pe cineva d. voasta?

Multumesc foarte mult.
Tatiana Micu
0
20-09-2018, ora 21:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
La gastrologie ai fost.??
Regim tratamente sa nu mai ajungă acidul în gat ai făcut??
Cred ca scoaterea clasica e mai buna dacă nu a fost bine cu criptolisisul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •