Amigdale cu puncte albe si galbene

22-11-2012
Frumy
Nu este medic/terapeut
Frumy
Buna ziua! De o luna si jumatate am amigdalele marite, cea stanga arata deformata cu puncte albe si, , pungulite" galbene, nu ma dor decat uneori si f putin, prezinta si vinisoare rosii, puncte galbene si cerul gurii culoare galben, limba alb-galben-verzuie (in diferite zile), papile mari, in gat imi apare uneori o dunga verticala alba umflata care dispare.
Nu am febra sau alte simptome mai grave, decat un nod in gat, nari rosii si senzatia de tuse.
Am facut 3 consultatii ORL, 2 la acelasi medic si una la altul. Am facut un exsudat lingual si a iesit cultura fungi negativa. Al doilea medic mi-a spus ca arata bine, iar primul mi-a dat ca tratament isoprinosine, zinnat si aflamil. Il urmez de cateva zile dar nu vad vreo schimbare. Limba este acum numai glben-verzuie. Ce poate fi?
2 comentarii
0
22-11-2012, ora 11:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
o problema gastrica care afecteaza faringele si amigdalel prin reflux
0
22-11-2012, ora 16:31
Frumy
Nu este medic/terapeut
Frumy
multumesc pentru raspuns domnule doctor, ma gandesc la reflux deoarece salivez noaptea destul de des si am mai avut probleme cu stomacul, o criza cu balonare excesiva si senzatia de lipsa de aer, durere, luand un tratament cu no spa, maalox si inca un medicament care incepea cu litera, , s", dar nu-mi mai aduc aminte ce.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.