Amigdale inflamate

02-09-2011
Tamanna
Nu este medic/terapeut
Tamanna
Buna ziua! Azi dimineata dupa ce m-am trezit, cand am mers la baie si am scuipat, aveam saliva un pic maronie cu un pic de sange in ea. M-am uitat in gat si am constatat ca amigdalele mi s-au inflamat. Tin sa precizez ca amigdalele mele sunt foarte sensibile, adica in momentul cand beau sau mananc ceva rece (ceea ce am facut ieri), imediat se inflameaza. Dar acum eu ma intreb, faptul ca saliva avea acel aspect, poate fi din cauza amigdalelor? Sau poate fi vorba despre altceva? Va multumesc !
4 comentarii
0
02-09-2011, ora 11:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate fi si de la gingii si de la amigdale
mergi la ORL
0
02-09-2011, ora 11:36
Tamanna
Nu este medic/terapeut
Tamanna
Dar poate fi vorba despre ceva grav ?
0
03-09-2011, ora 12:06
caaata
Nu este medic/terapeut
caaata
Buna ziua!!!Am o intrebare la dumneavoastra va rog daca puteti sa ma sfatuiti la ce dr sa merg.Acum 2 luni ma durea in partea dreapta sub coasta, am fost si am facut ecografie abdominala pe gol si mi-au gasit calculi la fiere.totul ok pana aici.mi-a dat dr tratament cu pastile deursil dar imediat ce am luat pastilele la 3-4 zile am inceput sa am un nod in gat, nu aveam aer suficient m-am uitat in gat si am constatat ca pe limba am 2 pete rosii si o pata alba pe amigdale, plus ca ma doare capul la ceafa cu o presiune in cap cu gat cu umeri si cu bratele superioare.Eu muncesc in it abia pe 12 am programare la dr la ORL.VA ROG CREDETI CA MA DUC LA MEDICUL CARE TREBUIE SAU TREBUIE SA MA ADRESEZ IN ALTA PARTE LA ALTA SECTIUNE.AM 32 ANI.VA MULTUMESC F MULT SI SANATATE
0
03-09-2011, ora 14:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuei sa monitorizezi tensiunea arteriala.. si trebuie sa faci consult la Gastrologie.. posibil sa ai si gastrita sau ulcer gastric
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.