amigdalectomie-aslo 886

12-06-2009
vladbianca
Nu este medic/terapeut
vladbianca
In urma analizelor mi-a iesit ASLO 886. Dna. dr. mi-a recomandat amigdalectomie. De asemenea a spus ca putem incerca cu moldamin, insa nu imi garanteaza ca va scadea suficient undeva in jur de 400, fiind de asemenea foarte mult. Iar in cele din urma trb sa ajungem tot la amigdalectomie insotita de vreo sase saptamani de moldamin. Operatia o pot face la spitalul Panduri-Buc. Imi puteti spune daca Aslo de 886 mai are si alte implicatii???
Mi s-a spus ca operatia este usoara, dar apoi durerile sunt groaznice. In cat timp ma pot recupera??

Va multumesc!
4 comentarii
0
12-06-2009, ora 23:52
vladbianca
Nu este medic/terapeut
vladbianca
Am uitat sa precizez.Am 23 ani. De la varsta de 2 am inceput sa am probleme cu amigdalele: puroi, dureri. Si au continuat in fiecare an. Numai anul acesta am avut de 3 ori probleme, insa am luat antibiotic si dupa cateva zile ma simteam mai bine.

Va multumesc!!
0
13-06-2009, ora 13:16
Cuore
Nu este medic/terapeut
Cuore
Asteptand raspunsului Dlui doctor Valeriu, as putea sa te incurajez doar sa te operezi.
De 2-3 ori pe an amigdalita pultacee...se cam recomanda scoaterea pt. ca mai mult fac rau decat bine(bla, bla, bla-ul cu "poarta de oprire a microbilor...) Nu mai astepta. Or fi durerile mari, dar intr-o saptamana vei uita de ele.
0
01-03-2010, ora 17:15
andreea1987deea
Nu este medic/terapeut
andreea1987deea
in urma cu 5 zile mi am facut analize pentru aslo si rezultatul a fost de 1215!!!!!!!!!!! ma confrunt cu aceasta "boala" de mica.in vara lui 2009 am avut aslo de 517 si am facut timp de 3 luni moldamin.am auzit ca este alt tratament cu aspirina.este mai bun decat moldaminul? Va multumesc
0
13-03-2010, ora 10:10
carola
Nu este medic/terapeut
carola
buna, Miercuri 10.03 am fost op de amigdale.operatia a fost intr-adevar usoara.dar durerile sunt groaznice.Am facut moldamin, am luat antibiotice dar nu mi-a trecut.Acum sper sa fie mai bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: