amigdalita cronica

20-05-2007
ro-andrei
Nu este medic/terapeut
ro-andrei
da cand ma stiu am amigdalitele foare mari, si mai mereu cu puncte albe de infectie, fac antibiograma si apare mereu stretocop iau antibiotice din antibiograma se amelioreza putin, dar imediat cum termin tratamentul se unfla la loc, as fi vrut sa le scot dar toti imi spune ca e mai bine sa le tratez, acum ma cam doare capu si am ameteli mai ales dimineata, sa fie de la ele?
Sa fac ceva complicatii daca nu le scot. CARE ar fi parerea Dv.
si daca se poate sa-mi recomandati o clinica de specialitate
3 comentarii
0
15-08-2007, ora 00:00
bizbinica
Nu este medic/terapeut
bizbinica
poate nu iei ce trebuie.si anticorpii tai se hranesc cu antibioticul pe care il iei.capul s-ar putea sa te doara si de la o spondiloza cervicala.poate ai o ciuperca in gat.sau daca fumezi..
si tot ce ai acolo se hraneste cu ce ii dai tu.incearca sa-ti intaresti sist imunitar cu produse homeopate.dau rezultate.sau magneb6.sanatate maxima.
0
04-01-2010, ora 22:22
druguscristina
Nu este medic/terapeut
druguscristina
Draga Andrei, de un an de zile ma chinui si eu la fel ca tine puroi si streptococ...super cool...imunitate scazuta, raceli dese, fara acidulat fara acru fara condimentat fara rece...nimic nimic...dupa zeci de moldamine si peniciline tot imi iesea acel purioi, am ajuns la capatul rabdarilor, am fost la cluj la un medic extraordinar, care mia dat diagnostic de faringo amigdalita cronica...de trei luni m-am operat in alba iulia la o doctorita superba ))) care ma scapat de aceea infectie... poate nu-ti dai seama unde poate sa duca acele infectii...si poate sa fie prea tarziu, , , nu vreau sa te sperii dar eu una te sfatuiesc sa mergi sa le scoti, una ca nu doare, si doi ai scapat de infectie care poate sa-ti dea un reumatizm la inima de numa numa... sanatate...si CURAJ...NU MAI STA PE GANDURI SI O SA VEZI CA AI SA REUSESTI.PUPICI.CRISS.
0
07-03-2010, ora 17:18
jo.li
Nu este medic/terapeut
jo.li
Draga Cristina, as putea sti numele medicului care te-a operat? Te rog mult! am aceleasi probleme si sunt foarte indecisa. Multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: