amigdala imflamata

25-03-2016
marimar23m
Nu este medic/terapeut
marimar23m
Buna seara domnule doctor. De un an de zile am o problema cu o amigdalita care a facut infectie. Eu momentan sut internata in spital la Sanremo Italia am facut toate analizele am facut biopsia nu e cancer dar medici de aici ii intereseaza sa imi elimine febra din corp nici decum sa elimine infectia. De 3 saptamani stau si astept un raspuns concret. Da am si o anemie mi-a facut o biopsie din madi a osului sa vada daca e o boala de sange. Intrebarea mea verso D-vstr e ; e normal sa nu elimini o infecte din corp si sa tratezi la febra? Daca sunte-ti bun sa imi dati cateva informatii ptr eliminarea acestei infectii. Multumesc din suflet
.
3 comentarii
0
25-03-2016, ora 20:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 NUmia perosnele cu probleme gastro-intestinale si reflux gastro-esofagian.. au probleme mari cu gatul si amigdalele
NU este separt o problema de gat. este o problema neglijata mult timp.. de alimentatie gresita si probleme de reflux netratate.. care au dus la inflamatie cronica in gat
2 ca sa dau mai multe sfaturi concrete.. trebuie sa vad o poza cu amigdalele
fvaleriu pe hotmail..este adresa mea de mail
0
26-03-2016, ora 02:13
Joni84
Nu este medic/terapeut
Joni84
Buna seara Domnime doctor am si eu o întrebare referitor la amigdale, de vreo 2 zile am o durere in gat gen amigdale inflamate, uitandu-ma in oglinda am observat p amigdala dreapta o umflătură exact ca si omușorul doar ca este poziționata spre centru in poziție orizontala.țin sa precizez ca durerea nu este mare doar puțin jenanta si persista seara si dimineața mai mult ( eu nefind in România momentan si aici nu am prea multe posibilități de a merge la un doctor ce îmi puteți spune teoretic ce ar putea fi ? Tratament ? Va mulțumesc anticipat. )
0
26-03-2016, ora 21:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
teoretic ... este o iritatie de la alimente acre, acde, citrice si un reflux gastroesofagian in somn
tratament nu am cum sa recomand fara sa vad gatul
asa ca citeste ec am mai scris pe forum.. ( boli ORL, simptome nas, gat, urechi)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.