amigdale umflate cam de 2 saptamani

05-07-2009
baniromi
Nu este medic/terapeut
baniromi
buna am si eu o problema care persista de vreo 2 luni, simt gatul ff umflat si ma deranjeza ff tare si am vazut ca amigdalele sunt ff umflate si cu gauri in ele si imi iese o chestie alba din ele.. de 2 luni nu ma lasat deloc gatul ce trebuie sa fac sa ma operez de amigdalita?
5 comentarii
0
06-07-2009, ora 15:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
acum treue sa mergi la ORL.. sa faci intratament de 10 zile.. si peste 3 saptamani trebue sa te operezi de amigdale!
0
21-07-2010, ora 10:12
id_aleluia
Nu este medic/terapeut
id_aleluia
buna a m o problema cu o amigdalita, am racit acum ceva timp rau si mi sau umflat amigdalitele cam 1 an jumate si una mia ramas umflata si pana acum.am fost am facut analize si totul a iesit ok nam avut nici o problema.dar de cateva zile am observat ca mi sa facut o gaura pe ea si iese cev alb cred ca este putoi ca mirose ingrozitor ce este de facut in aceasta situatie va rog ajutati-ma.e ceva grav ca puroui cred cal am de ceva vreme dac o am umflata de 1 an si ceva va rog ajutati-ma
0
21-07-2010, ora 23:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este o amigdalita cronica criptica.. amigdalele trebuie scoase sau micsorate n volum cu Radiofrecventa !!!
0
11-04-2012, ora 17:31
andreea_hunea
Nu este medic/terapeut
andreea_hunea
buna ziua.am si eu o intrebare.Acuma o luna si ceva am facut puroi in gat am luat zynnat de 250 mg pe urma penicilina timp de 5 zile urmate de 2 moldamine.am crezut ca am scapat de aceasta problema insa acuma o saptamana iar a inceput am luat iar zynnat de data asta de 500 mg si inca nu scap de puroi.ce imi sugerati? sa le scot sau se poate trata prin medicameteprecizez ca dupa sarbatorile de pasti ma voi duce la un orl-ist.astept un raspuns va rog
0
11-04-2012, ora 17:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
numai un medic orl dupa ce vedevamigdalelevo sa rcomasnde solutia corecta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: