amorteala fetei

31-10-2009
iuli_viola
Nu este medic/terapeut
iuli_viola
Salut, am fost la fotbal si am primit o lovitrua de cap undeva in zona dintre pometele stang si nas iar de atunci am amortita jumatatea stanga a nasului, partea stanga a buzei superioare si gingia precum si zona de la ochi pana la buza.Amorteala dureaza deja de 3 zile.Am fost la doctor si mi-a spus sa iau milgamma N si nurofen.Ati putea sa ii spuneti va rog cam cat va mai dura amorteala asta si de la ce o am?
3 comentarii
0
31-10-2009, ora 21:06
iuli_viola
Nu este medic/terapeut
iuli_viola
am uitat sa mentionez ca buza superioara o simt umflata desi nu este
0
31-10-2009, ora 23:03
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Man, pe acolo trece un nerv, trigemen parca il cheama.Posibil sa fie lezat.Daca medicul care te-a vazut nu e neurolog sau orelist, mergi la unul din astia doi.Tratamentule bun, ar nu stiu daca te-a vazut medicul care trebuie pantru a face o evaluare completa a problemei tale (ai cum va diagnosticul la indemina?)
0
17-01-2011, ora 23:41
maridel
Nu este medic/terapeut
maridel
Acum am vazut problema ta.Sint noua pe forum si ma confrunt cu aceeasi problema doar ca eu am suferit un traumatism prin agresiune.A urmat o operatie pt ca am avut tripla fractura de malar(pomete)Spune-mi cum esti acum, vreau sa iau legatura cu tine.Au trecut peste 7 luni de atunci si nu mi-a trecut.Vreau sa vorbim.Mersi mult, -*

(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  •