Amorteala mana stanga

04-09-2015
Mariusmicu
Nu este medic/terapeut
Mariusmicu
Buna seara!

Numele meu e Marius, am 23 de ani, iar acum 3 zile am inceput sa resimt amorteala mainii stangi. A inceput cu 3 degete, in ziua urmatoare toate 5, apoi a urcat pe toata palma. Acum resimt amorteala pana la nivelul cotului. Am un loc de munca unde stau aproximativ 6-7 ore pe zi la birou, fumez cam 10 tigari pe zi. Am fost la farmacie si mi-au dat Voltaren si un efervescent de Calciu+Magneziu.

Ce imi recomandati?

Va multumesc anticipat!
Marius
3 comentarii
0
07-09-2015, ora 10:21
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
Un examen neurologic si un examen CT cerebral in functie de rezultatele examenului clinic.
0
18-09-2015, ora 06:42
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
Cum au evoluat simptomele pe care le descrii? Cu deosebita stima, Dr. Vlad Macsuta
0
19-09-2015, ora 01:16
Mariusmicu
Nu este medic/terapeut
Mariusmicu
Buna seara!

Amorteala s-a accentuat in zilelel urmatoare, ajungand pana in zona toracele de pe partea stanga si usor in partea de jos a piciorului stang. Acum amorteala a mai scazut, dar inca nu prea am sensibilitate in degetele mainii stangi. Am luat intre timp calciu si magneziu efervescent. Nu am facut analizele, am un abonament la Medlife care nu include acele analize si daca ar fi sa le platesc m-ar costa in jur de 2500 de lei, ceea ce e foarte mult. Mi-au dat trimitere catre Spitalul Universitar sectia Neurologie unde am intampinat un refuz pe motiv ca acele analize se fac doar pacientilor internati.

Va multumesc,
Marius
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: