Amorteli degete mana stanga

15-03-2010
mingo_traian
Nu este medic/terapeut
mingo_traian
Cant la contrabass, de 40 ani.Sunt intr-o orchestra simfonica de un an de zile.Unde repetam zilnic este AER CONDITIONAT, pe care nu putem sa-l oprimcand vrem noi.De la acest aer conditionat sa declansat o durere pe omoplatul stang, si cu timpul, asta, prin luna octombrie anul trecut, durerea a inceput sa coboare pe mana in jos, ca o furnicatura prin muschi, iar uneori durere in cot,
Prin luna decembrie a inceput sa -mi raspunda mai greu, degetul ARATATOR si MIJLOCIU, iar din luna ianuarie am amorteli de la poignier spre degete.
Randamentul in orchestra a scazut, am inceput sa cant din ce in ce mai greu pe contrabass.
Am fost la un doctor, aici unde sunt, si mi-a spus ca am probleme cu un nerv blocat, ...etc.Mi- a dat un tratament care se compune din :GABATREX, ; NEUROBION; ACID FOLIC; XEFO 8 ; LEXOTANIL.
Dupa o zi de tratament mi-a dispparut durerea dar si amorteala de la degete.Am luat 6 saptamani acest tratament, ,
L-am intrerupt 3 zile, si a inceput iar durerea, A m reinceput inca 3 saptamani, si l-am intrerupt acum 20 de zile.
De ieri au inceput durerile, dar mai blande, si amortelile care mi se par mai dure.
Dati-mi va rog un sfat!!!
1 comentarii
0
02-06-2013, ora 08:30
steluta verde
Nu este medic/terapeut
steluta verde
BUna am si eu de vreo 3 zile dureri la mana stanga da pe mine ma doare doar de la incheietura pana la degete si nu pot strage nimic in mana nu am putere in ea... se umfla ce sa fie oare?? help!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.