ampicilina la bebelus | Forumul Medical ROmedic

ampicilina la bebelus

13-03-2010
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
am 3 luni simi sa recomandat ampicilina fiindk am infectie urinara poate fi un risc pt bebele meu va rog ast un ras'p
16 comentarii
0
13-03-2010, ora 09:24
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ampicilina sub ce forma ? Injectabil ?
0
13-03-2010, ora 13:54
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
nu sunt pastile le iau din 6 in 6 ore, defapt le am terminat caci am luat doar 8 pastile va rag sa mi raspunde ti vamultumesc mult
0
13-03-2010, ora 15:00
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ampicilina o poti lua daca esti insarcinata, nu va face rau copilasului.era nevoie de mai multe zile de tratament, doar doua zile este insuficient, ca si cum nu ai fi luat nimic...asa ti-a recomandat medicul, doar doua zile de ampicilina ??
0
13-03-2010, ora 15:19
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
pai pe reteta scrie 8 dar nu scrie pastile sau zile si medicu nu mi a zis nimik de asta am intrebat cate zile trebe sa iau la farmacie am spus k sunt insarcinata si mi a dat 8 pastile de asta spun k eu am infectie urinara si nu stiu dak imi trece cu 8 pastile iar med e departe de mine...
0
13-03-2010, ora 15:25
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
alta intrebare sunte ti ingura care imi raspunde suiva rog din suflet sa ma ajutati, , , , am o mancarime de vagin dar e inafara poatefi din cauza la infectia urinara.cacimia facut testl papa n si mi a iesit bine...ma ustura si ma mananca eu folosesc gel special pt igienaintina siam foarte mare grija de mine sibebe dar nu stiu ce sa mai fac va rog ajutatima dati un sfat ce tre sa fac va multumesc din suflet
0
14-03-2010, ora 06:55
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai trecut de trei luni de sarcina ?
0
14-03-2010, ora 12:53
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
da am 3 luni si o saptamana
0
14-03-2010, ora 13:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cumpara-ti un sapun antimicrobian Protex si o crema Nidoflor de la farmacie.te speli, te ungi zilnic si poarta chilot de bumbac. Tine legatura cu medicul de familie, trebuie sa ai unul acolo unde locuiesti, si pentru orice problema in timpul sarcinii apeleaza la el. si sa fii atenta cand primesti un tratament cat timp trebuie sa-l iei.
0
14-03-2010, ora 13:51
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
ok vamultumesc mult, maine voi suna la spital sa vb cu dna doctor sa vad pt cat zile mi a dat tratament eu am o crema adusa din spania se numeste vagisil oare e buna e pt igiena intima k sa nu te manance si sa te usture
0
14-03-2010, ora 16:06
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E bun si asta pentru mancarimea ce o ai, dar daca te-ai dat deja cu ea si nu ti-a trecut, cumpara totusi ce ti-am spus eu, caci aceasta crema nu este aceeasi cu cea spaniola, cea romaneasca are o compozitie mai buna, mai completa, si sunt sanse mai mari sa-ti treaca.
0
15-03-2010, ora 17:02
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
dar nu e din cauza la vreo infectie nu? e normal e prima data in viata cand am asa ceva mi am cumparat si ceai de musetel, eu nu sunt in romania sunt in spania si medicul e mai departe de unde stau eu de asta va cer atatea informatii, , , , , va multumesc
0
16-03-2010, ora 16:00
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
am fost la medicul de familie si mi a dat un tratament de ampicilina de 7 zile asta insfarsit am lamurito si va multumesc pt rasp.dar va rog raspundeti la intrebarea anterioara caci nu mai suport
0
17-03-2010, ora 18:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poti utiliza Vagisil...fa spalaturi local si ia Ampicilina.Poate ca va fi bine si nu vei mai avea nevoie si de altceva.
0
17-03-2010, ora 19:48
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
o alta intrebare am o pretena care este gravida si are cam la fel 14 sapt si acum o luna ia gasit candida si ia dat sa ia clotrimazol iar ea nu a luat iar acum zice k ar vrea sa ia poate? dauneaza la bebelush vA MULTUMESC
0
21-03-2010, ora 19:47
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nici ovulele, nici crema Clotrimazol nu dauneaza sarcinii.deci le poate folosi.
0
22-03-2010, ora 16:19
soledad
Nu este medic/terapeut
soledad
apai eu nu stiu ce sa mai fac. acum mi a aparut si niste bubite si ma mananca si ma ustura foarte tare abea pot sa ma spal. si decand am inceput tratamentul cu ampicilina parca e tot mai rau. crema vagisil nu si a facut deloc efectu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ibuprofenul nu este indicat în tratamentul infecÈ›iilor urinare la femei?
  • Semne È™i simptome de infecÈ›ie urinară pe care trebuie să le recunoÈ™ti
  • De ce fac atât de des infecÈ›ii urinare?
  • Este sucul de meriÈ™oare eficient în infecÈ›iile urinare? Ce spun studiile
  • Cele mai bune metode de a preveni infecÈ›iile urinare
  • Obiceiuri sexuale care duc la infecÈ›ii urinare
  • InfecÈ›ie urinară cronică sau recidivantă - cauze È™i tratament
  •