analiza torch.. cat costa?

10-05-2008
deeamiss
Nu este medic/terapeut
deeamiss
mi-au fost recomandate analizele ce constituie acest sistem, pt necunoscatori (toxoplasma, rubeola, chlamidya) listeria, !aveti idee cat costa aceste analize? trb sa fac aceste investigatii pt a afla ce anume a omorat fatul la 12 saptamani, am avut sarcina oprita in evolutie!
3 comentarii
0
10-05-2008, ora 00:00
FLOARE DE COLT
Nu este medic/terapeut
FLOARE DE COLT
Complexul TORCH reprezinta un grup de afectiuni (toxoplasmoza, rubeola, citomegalovirus, herpes) cu consecinte grave asupra dezvoltarii fatului! Aceasta investigatie trebuie facuta inainte de a ramane gravida pentru a vedea daca ati avut sau aveti in prezent o infectie cu unul din acesti microbi! Costa in jur de 350 RON!!!
0
13-05-2008, ora 00:00
iulia2207
Nu este medic/terapeut
iulia2207
am facut analizele si rezultatele nu au iesit bune.sau nu stiu eu sa le interpretez. Virusul Herpetic IgG 3, 80 U/ml; Rubella IgG 309, 00 IU/ml; Prolactina 63, 16 ng/ml; Toxoplasma IgG 57, 00 IU/ml. Am uitat sa precizez sunt insarcinata in 6 sapt. Va rog sa ma ajutati daca stiti cat de grav este, la medic ajung sapt. viitoare.
0
20-05-2008, ora 00:00
danae
Nu este medic/terapeut
danae
eu mi-am facut toate analizele recomandate inainte de sarcina si m-au costat in jur de 650 Ron, inclusiv examenul de secretie siPapanicolau.Oricum pt o interpretare corecta si mai sigura mergi la medicul de familie.Pt mai multe informatii in privinta preturilor poti intra pe situ-rile diferitelor clinici, eu am facut analizele la MEDICOVER.Multa sanatate si sa ai un bebe cat mai repede.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul/panelul TORCH
  •