analize ginecologie: flrotiu inflamat gr II si leucoree

13-12-2008
amy_mihaela
Nu este medic/terapeut
amy_mihaela
Buna ziua, am fost si eu in urma cu cateva luni la doctorul ginecolog pentru niste analize iar cand le-am primit, la concluzii scrie: flrotiu inflamat gr II si leucoree... mi-a prescris un tratament de 10 zile dupa care alte 12...cele 10 am luat corect tratamentul si inca vreo 5 dupa dar dupaia nu le-am luat asa cum mi-a spus...adica de 2 ori pe sapatamana, luam odata si spalaturi tot odata imi faceam. M-a chemat din nou la control peste doua luni insa nu m-am dus ca am fost plecata din localitate.Acum am niste dureri groznice cand urinez (putin si des), astept ca dupa Sarbatori sa merg iar la un consult. As vrea sa-mi explicati ce inseamna ceea ce a scris doctorul la concluzii
3 comentarii
0
13-12-2008, ora 12:26
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Din rezultatul de la Papanicolau eu cred ca ai avut o vaginita sau candidoza, ceva(nu ai specificat cu ce ai facut tratament).Din noile simptome cred ca ai facut o infectie urinara.Mergi si fa un examen urocultura.
0
13-12-2008, ora 12:31
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai avut o infectie genitala.Inflamatie inseamna infectie iar leucoreea este scurgerea vaginala.Cum adica ai luat tratament 10 zile, apoi inca 12 zile.Acum ai o infectie urinara.Si vrei sa stai inca o luna asa si sa mergi din 5 in 5 minute la baie?Daca nu ai timp pentru consultatie la medicul de familie du-te la farmacie si cumpara 20 cp. de Norfloxacin, o cutie de Urinex si o folie de No-spa si fa tratament.Daca le iei scrie-mi ca sa-ti spun cum se administreaza.Dupa sarbatori sa mergi la ginecolog pentru un frotiu vaginal.Numai bine!
0
13-12-2008, ora 13:25
amy_mihaela
Nu este medic/terapeut
amy_mihaela
pai tratamentul a fost ca in fiecare zi timp de 10 zile sa fac spalaturi cu flamegin parca si sa iau niste capsule galbene de macmiror...plus niste pastile care trebuia sa iau si eu si partenerul...iar dupa astea 10 zile timp de alte 12 sa numai fac spalaturi zilnice ci de 2 ori pe saptamana si capsulele la fel. acum da presupun k e infectie urinara, am luat de la faracie niste capsule macmiror iar + cuminol si spalaturi cu ceai de musetel, daca ma tratez si iau pastilele corect imi trece dar peste o luna asa sa zic apare iar...probabil de la curent. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: