Analize medicale

12-04-2011
mihayos
Nu este medic/terapeut
mihayos
Am fost cu tatal meu la un medic alergolog in legatura cu alergia pe care o avea (umflarea buzei inferioare sau superioare), iar doctorul i-a sugerat sa faca urmatoarele serii de analize:
- AC ANTI TOXOCARA CANIS IgG
- HLG
- VSH
- TGP
- CREATININA SERICA
- IgE TOTAL SERIC/CANTITATIV
- COMPLEMENT SERIC
- EXAMEN FARINGIAN
- UROCULTURA
- EXAMEN COPROPARAZITOLOGIC
Am rugamintea daca puteti sa-mi spuneti cam cat credeti ca fac toate analizele astea, un pret aproximativ. Am fost la cateva clinici de aici si mi-au zis ca in jur de 500lei..se poate asa ceva, plus ca unele i le-a dat sa le faca gartuit si s-au scuzat ca nu au fonduri pt a le face gratuit. Multumesc din suflet si astept raspunsul de la dvs cat mai repede posibil..
4 comentarii
0
12-04-2011, ora 22:00
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
intr-adevar multe sunt gratuite cu trimitere de la medicul de familie..30 de zile valabila trimiterea.
Cei de facut:
- cere o trimitere pt. cele ce sunt gratuite;
- asteapta pana in data de 1-5 ale unei luni..ex.luna mai..si vor fii fonduri,..stiai ca DOAR atunci sau sigur doar in per.1-3 ale luni..sunt fonduri?
- unele se platesc..NU vei depasi 150 lei DACA, faci asa..

Sanatate si O seara buna.
0
13-04-2011, ora 09:04
mihayos
Nu este medic/terapeut
mihayos
Multumesc mult pentru sfat...am fost la clinica unde era programat taticul meu la sfarsitul lunii martie si mi-au zis sa revin cu un telefon dupa 1 aprilie..am sunat chiar pe 2 aprilie si mi-au zis ca nu au fonduri...acum o sa incerc si dupa 1 mai dar nu stiu daca imi va mai fi valabil biletul de trimitere de la dr alergolog.dar sa merg la doctorul de familie si o sa-i cer o trimitere.
Multumesc inca o data si dvs sanatate multa.
0
13-04-2011, ora 12:55
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
De ce sa incerci sa suni??
In zilele noastre mai CREZI pe cineva corect sa-ti zica?: DA, veniti..avem multe..fonduri..
nu, draga,
probabil ca 1 mai e liber, dar sa ai trimiterea la indemana si pe 2 mai dim. devreme (ora 7) te prezinti la analize si..sigur vei avea surprize placute,

Sanatate si UN PASTE LINISTIT!
0
14-04-2011, ora 10:45
mihayos
Nu este medic/terapeut
mihayos
Multumesc mult...asta am sa fac...UN PASTE FERICIT, CU SANATATE SI MULTA LINISTE SUFLETASCA
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •