analize medicale copii

28-11-2013
duncaramona
Nu este medic/terapeut
duncaramona
valori analize copil 12 ani mai mici decat valori normale si nu stiu daca este o problema, daca trebuie sa consult un medic, si daca da la ce medic de specialitate ar trebui va rog frumos un raspuns
(WBC) leucocite 3, 61 10 9/l
Neu 1, 44
Neu% 38, 80 %
(MCV) 77 fl
colesterol seric normal 89 mgdl
trigliceride serice 30 mgdl


va rog frumos un raspuns
4 comentarii
0
29-11-2013, ora 17:37
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
De ce aţi făcut analizele acestea? era bolnav sau avea ceva?
0
30-11-2013, ora 15:22
duncaramona
Nu este medic/terapeut
duncaramona
nu era bolnav cand am facut analizele am facut mai multe analize de rutina dar aceste au iesit mici iar restul au iesit bune
a fost putin racit inainte de a face aceste analize
0
04-12-2013, ora 10:07
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
Nu vad nimic anormal in aceste analize... doar intr-adevar poate sa arate ca a trecut printr-o infectie si s-au consumat un pic leucocitele... si nu e cazul sa va faceti multe griji daca e scazut colesterolul, poate ati auzit ca majoritatea lumii se lupta in disperare cu problemele legate de colesterolul mare asa ca mai bine nu va chinuiti sa dati grasimi copilului ca sa ii imbolnaviti arterele...
0
04-12-2013, ora 10:24
duncaramona
Nu este medic/terapeut
duncaramona
va multumesc pentru raspuns,
grasimi nu mananca si nici nu m-am gandit sa introduc in alimentati lui alceva decat ce consuma acum incerc pe cat posibil sa manance sanatos singura problema daca pot sa o numesc asa este ca nu poate sa consume unele legume si din acest motiv i fac cam periodic analize pentru a verifica mineralele si vitaminele si in special glicemia deoarece tatal baiatului este bolnav de diabet, din acest motiv si nu numai avem o alimentatie destul de sanatoasa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Teste medicale de rutină la copii
  •