analize sange depistare cancer

27-06-2011
user101940
Nu este medic/terapeut
user101940
Buna ziua
as dori sa stiu daca in analizele de sange se poate depista un cancer (indiferent ce fel de cancer) si daca da care sunt analizele pentru depistare?

nu sunt paranoica dar de aproape 2 luni ma simt rau...am facut niste analize uzuale care sunt normale 8cel putin asa zice doctorul de aici)...iar de 2 zile mi-a aparut o umflatura pe care o simt la palpare..foarte dureroasa in partea stanga...langa zona inghinala...nu stiu daca este ganglion...dar e mare cam 3 cm..cand stau intinsa in pat nu simt umflatura asa tare...dar cand stau in picioare se poate pipaii si doare la apasare.in afara de asta am dureri de cap, greata, ameteli, tensiunea mica, uneori dureri dupa ce urinez(in interior ca o arsura).
medicul asta tampit de aici zice ca nu am nimic.ca analizele nu arata nimic...dar mi-au facut numai cateva analize ca asa functioneaza sistemul medical aici, incearca sa economiseasca cat mai mult, pe seama pacientilor.
ce sa fac acum?sa merg din nou la medic cu umflatura asta? e grav? (simt ca cersesc la usa medicilor sa ma bage in seama pana ajung in Ro peste 2 sapt):((
4 comentarii
0
27-06-2011, ora 23:47
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna Karla,
sper sa intre pe forum un medic care sa-ti si raspunda.

MA BUCUR ca, uite, mai sunt si romani CARE, apreciaza medicii ROMANI.
Sa ne rugam pt.ei sa primesca salarii mari,
sa nu mai plece in alte tari de soare pline
si
daca aici s-au pregatit, au invatat, AICI sa si profeseze.
Doamne ajuta1

iti doresc sanatate!
0
28-06-2011, ora 12:15
hipocrat
Identitate neconfirmată
hipocrat
nu exista analize specifice pt cancer iar cele uzuale sunt orientative.Mergi la medicul tau de familie sa ti dea trimitere spre un internist.Dr.A
0
28-06-2011, ora 22:14
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
buna seara, ai cam multe probleme de sanatate, asa ca atunci cand vi in tara sa ti le rezolvi, cu sanatatea nu trebuie sa te joci.ai crezut ca ai sida, acum te gandesti la cancer, numai la lucruri urate iti este gandul.iti doresc multa sanatate si multa bafta.
0
28-06-2011, ora 22:50
user101940
Nu este medic/terapeut
user101940
eu ma simt rau de 2 luni...intreb de aceste analize pentru ca atunci cend vin in tara vreau sa-mi fac toate analizele posibile si imposibile pana aflu ce e in neregula cu mine (indiferent cat vor costa).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.