anemie sau? | Forumul Medical ROmedic

anemie sau?

17-06-2013
liviumarian
Nu este medic/terapeut
liviumarian
Salut am si eu nevoie de un sfat ceva o indrumare inainte sa ma duc la analize:
Am 24 de ani am 63 kg 1, 65 inaltime si vreau sa spun ca nu ma simt in forma optima de cateva luni bune.Anul trecut puteam face orice sa zic dar acum m-am limitat asa de mult de parca as avea 50 de ani.Problema este in felul urmator simt ca nu mai am putere sunt tot obosit mananc destul de mult fara prea mare efect( iar inainte mancam foarte putin si nu aveam nimic).Am luat destule tipuri de medicamente cum ar fi:supradyn, centrum, actival-max, gluconolactat de calciu, fel de fel de vitamine dar nu prea le vad efectul.Am luat si medicamente impotriva parazitilor intestinali pentru ca am avut si simptome de genu dar nu s-a simtit o mare diferenta.Inainte sa ma duc la analize pentru ca am auzit diverse povesti cum ca nu se mai fac cum trebuie rezultate gresite se uita dupa cum arati si zice clar'are 24 de ani are lipsa de calciu sau mai stiu eu ce';prietena mea a fost acum 3 luni la analize pentru ca se simtea destul de rau si ea analizele i-au iesit bine si i-au dat 3 luni de tratament cu, calciu dar tot nu simte nici o diferenta asa ca sincer nu-mi vine sa ma duc sa le dau si bani si nici sa nu rezolv nimic ca mai multi nervi imi fac.V-a rog sa ma ajutati cu un sfat ceva mai intrebati-ma ce nu am mentionat pentru ca am scris in graba si sigur mi-a scapat cate ceva.Scuze pentru romanul scris.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Analize pentru anemie
  • Când suspectezi că ai anemie? Cum se manifestă anemia?
  • Riscul de anemie este mai crescut la persoanele vârstnice care folosesc aspirină
  • Abordări nutriÈ›ionale în tratarea anemiei falciforme (anemia cu celule seceră, drepanocitoza sau siclemia)
  •