Anemie sau Hodgkin

06-11-2016
Iulian91
Nu este medic/terapeut
Iulian91
Buna, vas fi din suflet recunoscator daca miati raspunde, de cateva zile nu mai am liniste…miam facut analizele la sange si medicul de familie ma speriat ff tare…Am 25 de ani si trei copii va dati seama trebuie sai cresc mari…Hemograma :
Leucocite – 10, 70 >
Lym% – 19, 8 %
Lym # – 0, 47
Gra # – 8, 11 >
Hematii -5, 5
Hemoglobina – 14, 6
Hct – 43, 9 %
Plt – 279
Mcv – 80, 3
Mch – 26, 6 <
Mchc – 33, 3
Rdw – 14, 2
Mpv – 95%
Pow – 39, 8 <
Pct – 0, 27 ℅
Vsh - 12
Medicul de familie mia zis ceva de hodgkin si ca as fii anemic…am mers la hematolog si acesta mia zis ca ar fii o infectiev si as avea prea mult sange dar ca nici vorba de anemie sau alta boala mai grava…dvs ce ziceti?!!va rog sami rasp poate fii cva grav?!!tin sa va spun ca am 127 de kg si 1, 78 cm, sufar de astm bronsic si folosesc symbicort de 320 si singulair 10mg si aerius, sunt pozitiv helycobacter, obosesc ff repede, am amigdalita cronica, rinita alergica tot timpu sunt infundat si amigdalele tot timpu sunt inflamate, am o adenopatie de vreo 1 cm sub maxilar dreapta…pe care o am de cativa ani buni se inflameaza mai tare cand racesc sau se intampla ceva cu mine.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • A fost dezvoltat un sistem cu micro-ace pentru a analiza concentrația medicamentelor din organism
  • Analize uzuale (și interpretarea lor pe scurt)
  • Un nou test de sânge are o predictibilitate mai mare a riscului de boli
  •