Anemie severa | Forumul Medical ROmedic

Anemie severa

20-02-2007
sonia
Nu este medic/terapeut
sonia
Nu prea conteaza in ce stadiu ma aflu doar ca in ultima perioada nu m-am simtit prea bine.Am sa incep cu inceputul:In luna ianuarie am fost la ginecolog unde am fost diagnosticata cu chist ovarian drept cam 4?4 cm._ am facut tratament timp in care nu as putea spune ca ma simteam foarte bine am inceput sa am ameteli sa ma doara din ce in ce mai mult capul si sa ma simt slabita.La nici o saptamana am avut puroi in gat si bineinteles iar tratament de o saptamana.Pana aici bine vazand ca nu imi revin spre bine am facut un rand de analize aici a venit surpriza nu au iesit tocmai bune:SIDEMERIA=172, 6:MCH=15, 4;MCHC=22, 7 si HGB=4, 1. Am fost trimisa sa imi repet in alt oras analizele as vrea sa aflu in urma analizelor mai exact ce se intampla cu mine?
3 comentarii
0
21-02-2007, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Sincera sa fiu hb4.1 nu cred.Iti recomand sa mai repeti o data analizele.In cazul in care ai anemie se face un tratament cu fier. dar daca ai aceasta valoare nu ai putea sa te tii pe picioare si ar fi necesare citava transfuzii sanguine.
0
23-02-2007, ora 00:00
sonia
Nu este medic/terapeut
sonia
Va multumesc intradevar am repetat analizele si a fost o greseala.
0
24-02-2007, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Ma bucur pentru tine, dar problema este ca astfel de greseli nu ar trebui sa fie posibile!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Analize pentru anemie
  • Chist ovarian depistat întâmplător - ignorare, monitorizare sau tratament?
  • Când suspectezi că ai anemie? Cum se manifestă anemia?
  • Chisturile ovariene - important de È™tiut
  • Riscul de anemie este mai crescut la persoanele vârstnice care folosesc aspirină
  • Abordări nutriÈ›ionale în tratarea anemiei falciforme (anemia cu celule seceră, drepanocitoza sau siclemia)
  •