anevrism cerebral de vena galen

03-03-2011
anca_comy
Nu este medic/terapeut
anca_comy
copilul meu are anevrism cerebral de vena galen, are marimea de 5/4 cm. V3-V4 deplasat anterior, deplaseaza linia mediana spre STG. Bebelusul are 3 luni de zile. Se poate vindeca? Ma puteti ajuta, va rog frumos!Unde l-as putea duce sa-l vindece ? Astept raspuns! Sunt disperata..
9 comentarii
0
03-03-2011, ora 11:59
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Cred ca ar fi bine sa duceti bebelusul la neurochirurg, numai el va poate raspunde la intrebarile dv.Unde locuiti?
Amindorura va doresc multa sanatate !
0
15-04-2011, ora 15:14
Doinita V
Nu este medic/terapeut
Doinita V
Buna Anca, sunt si eu o viitoare mamica de 33 de saptamani si bebelusul meu a fost depistat ecografic cu anevrism de vena Galen. Spune-mi te rog tu cum ai rezolvat aceasta malformatie? Iti multumesc din suflet!
1
23-04-2011, ora 18:32
anca_comy
Nu este medic/terapeut
anca_comy
buna. Am nascut la Bucuresti, eu sunt din Valcea. Tot la 33 de sapt a aparut si la bebele meu anevrismul. Acum are 4 luni si ma duc lunar la Bucuresti la spitalul Marie Chiurie, acuma sa vad ca trebuie sa plecam in Franta sa se faca bine. Sa dea Domnul! Putem vb -*. Am nascut la spitalul Caritas si a fost transferat la spitalul de copii la terapie intensiva la dr. carsoveanu. Mai vb, Sarbatori fericite ! t mai tin la curent cu problema asta. Tu d unde esti?Astept sa ma contactezi

(*modificat de admin)
0
06-07-2018, ora 09:32
Farna
Nu este medic/terapeut
Farna
Buna ziua. Eu si sotia ne confruntam cu aceeasi problema. Pe toata perioada sarcinii totul a fost ok, la 33 saptamani bebelusul a fost depistat cu anevrism de vena galen. Medicii de aici ne indruma sa nasca la bucuresti. Ce putem face?
0
07-08-2018, ora 16:24
Doinita V
Nu este medic/terapeut
Doinita V
Buna ziua,
este bine sa luati legatura cu doctorul care va trata ulterior bebelusul. El, in urma RMN-ului efectuat, va va sfatui cel mai bine.
Multa sanatate!
0
28-06-2019, ora 17:34
mama88
Nu este medic/terapeut
mama88
Buna ziua. Cum s-au continuat povestile dvs? Ce fac copiii?

Multumesc!
1
11-09-2019, ora 23:48
Farna
Nu este medic/terapeut
Farna
fata are 1 an si 2 luni acum. totul este ok, anevrismul este stationar. doctorul spune ca va urma o embolizare a anevrismului in viitor.
0
03-03-2023, ora 17:24
Adelina.D.
Nu este medic/terapeut
Adelina.D.
Bună ziua, ma confrunt și eu cu aceasta problema sunt în saptamana 37 de sarcina as dorii sa iau legătura cu o mămică pentru a ști cum a procedat și care sunt urmările ma puteți ajuta!!! Va rog mult
0
14-03-2023, ora 22:53
Farna
Nu este medic/terapeut
Farna
Cum ti-am raspuns si in privat. Nu iti pierde speranta, copiii sunt mai puternici decat credem noi. Fetita mea are aproape 5 ani acum, merge la gradinita, creste, se dezvolta foarte frumos, fara niciun fel de problema. Anevrismul s-a micsorat foarte mult, iar ea nu a avut nicio interventie chirurgicala pana acum, doar supraveghere. Multa sanatate va doresc. Daca este cineva care a facut embolizare sau interventie chirurgicala va rog sa postati aici.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: