Anevrism venos

16-09-2007
titic
Nu este medic/terapeut
titic
Am un astfel de anevrism la incheietura miinii drepte. Il am din nastere, iar in timp si-a marit volumul. Acum are 18mm lungime, 12mm latime si 3-4mm inaltime. Nu doare absolut deloc. Intrebarea mea este : este posibil sa "pocneasca"? Cit de mare este riscul sa se intimple acest lucru? Considerati ca ar trebui operat? Daca da, va rog sa-mi recomandati citeva clinici de specialitate! Multumesc!
1 comentarii
0
16-09-2007, ora 00:00
Dr. Halpern Rafael
Chirurgie vasculara, Bucuresti
Dr. Halpern Rafael
Cati ani aveti? Pana acum v-a consultat un medic in aceasta problema? E anevrism venos sau hemangion? Ati facut o ecografie Duplex sa vedeti punctele de alimentare?
In principiu va puteti adresa la orice clinica de chirurgie cardiovasculara pentru consult.
Daca doriti va pot consulta personal in fiecare zi intre 8.30 - 10.00 la Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti, cabinetul de chirurgie cardiovasculara din ambulator (sa aveti bilet de trimitere din partea medicului de familie si buletin) sau la Centrul medical Unirea Str. Clucerului, nr. 55, sector 1, cod: 011364, Bucurest, iin fiecare miercuri dupa ora 17, 30 cu programare prealabila la telefoanele 222.92.26-28,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul