Anexita cronica!?

03-08-2010
nataroman
Nu este medic/terapeut
nataroman
Buna ziua,
Am o problema care treneaza de 2 ani deja.
Initial am avut probleme urinare, infectii recurente fiind depistata cu E coli. Am facut tratament homeopatic si infectiile urinare au incetat si au aparut probleme si mai suparatoare: Anexita cronica, mai bine spus salingita ovarita bilaterala cronica. In ultmii doi ani am facut 8 controale ginecologice, am luat o gramada de antiiflamatoare si antibiotice ( amoxicilina, eficef, cerfort+gentamicina, zinnat si acum ciprofloxacin). Deja durerea e permanenta! Inflamatia la fel!
Menstrele au inceput sa fie dereglate si foarte dureroare, avand senzatia de inflamat iar fluxul sagvin e diminuat, ovulatia e dureroasa ca o menstra! Am luat o tura de olidin si am avut un ciclu normal( primul dupa multe luni, dar fff dureros. Acum ma doare iar, am senzatia de voma, slabicune generala.
Sunt disperata!
Dati-mi un sfat!!! Va implor!!! Ce sa mai fac?
Mi s-a spus ca nu am chist, nu am fibrom... Dar eu ma simt ingrozitor si stau aproape tot timpul in pat cu dureri!
Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
05-10-2010, ora 21:57
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Tratamentul homeopat este f. bun, se pot rezolva multe afectiuni pe aceasta cale.
Iar eu adaug ca detoxifierea cu produse alcaline+antioxidante+omega-3+antiinflamator (Cats Claw)+sucuri la storcator (hrana vie), te pot apropia de rezolvarea problemelor.
Ca antioxidanti: Extract de ceai verde, Drojin, Ulei de catina, catinofort, Hofimun
Ca alcaline: argila, Maganghinar.
Mareste viteza de vindecare Branca ursului care este un relaxant vascular, facilitand patrunderea remediilor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  •