anexita.. dar vreau un bebe

21-08-2009
ralii
Nu este medic/terapeut
ralii
de 5 ani ma chinui sa raman insarcinata, dar fara folos.as vrea sa fac o ecografie zilele astea, dar ce fel?mentionez ca sunt diagnosticata cu anexita pe partea dreapta tot de 5 ani
4 comentarii
0
22-08-2009, ora 01:45
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1. Anexita, daca e numai pe dreapta (de obicei e pe ambele parti) nu e motiv de sterilitate
2. Diagnosticul de anexita nu se pune ecografic, ci clinic.
3. Deci, este bine sa incepeti prin a merge la doctorul dv.
0
24-08-2009, ora 13:06
ralii
Nu este medic/terapeut
ralii
multumesc pt raspuns, dar am sa va povestesc mai amanuntit, am facut un chiuretaj in urma cu 10 ani, la 2 luni dupa chiuretaj am ramas din nou insarcinata si am pierdut sarcina, iar de atunci nu am mai ramas deloc, am facut cateva tratamente dar nimic, ce analize ar trebui sa fac sa vad de ce nu pot ramane insarcinata
0
26-08-2009, ora 19:45
nicolettabarbu
Nu este medic/terapeut
nicolettabarbu
buna am 29 de ani si de vreo 2 ani ma chiniu sa raman insarcinata am fost la doctor si mi-au spus ca am prolatina mare 36, 40 am luat medicamente dostinex dar nu am reusit sa imi scada foarte mult apoi mi.a mai facut cateva examene pentru a vedea daca sunt strerila dar totul este bine (am uitat sa va spun ca sunt in italia si aici doctorii nu sunt foarte buni sau cel putin la cei care am fost eu)am sa va trimit ce tip de an alize am facut cu valorile lor (antigene carboidratico: gica)CA 19.93.0 PRL-36, 40 Alfa-Fetoproteina 2 CA125(antigene carboidraico)6, 14 CEA(antigene carcino embrionario)0, 98.Acesta sunt analizele pe care mi-a zis dictorul sa le fac, apoi mi-a mai zis sa imi fac o ecografie la trompe sa nu le am infundate dar nu am facut inca
0
02-09-2009, ora 20:04
nicolettabarbu
Nu este medic/terapeut
nicolettabarbu
aici nu raspunde nimeni?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  • Răceala la ovare
  •