anexita stanga

29-09-2013
Cristina216
Nu este medic/terapeut
Cristina216
am fost diagnosticata cu anexita stanga si am 7 zile de tratament intrerupt dupa a 5 a zi cam 2, 3 zile pentru ca initial medicul mi-a spus sa fac tratament doar 5 zile si dupa ce am fost la control mi-a mai dat 5 zile insa mai am dureri si mi se pare la fel de umflat ovarul stang.ce ar trebuii sa fac ?
5 comentarii
0
30-09-2013, ora 11:34
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Deci sa inteleg ca ai urmat tratamentul 5 zile, dupa care ai fost la medic si ti-a mai dat inca 5 zile, tu acum fiind inca sub tratament. E normal ca inca sa mai simti ceva, termina tratamentul, vezi cum te simti, e posibil sa mai fie nevoie repetarea acestuia timp de inca o luna, doua, in timpul menstruatiei. Anexita raspunde cel mai bine la tratament in perioada menstruatiei, asa recomanda cei mai multi medici.

Oricum, nu te astepta sa scapi de anexita usor, daca ai facut o data poti face iar si iar si iar. Trebuie sa ai grija de tine, sa nu umbli desculta prin casa, sa nu iti fie frig afara si lista poate continua.
0
30-09-2013, ora 19:44
Cristina216
Nu este medic/terapeut
Cristina216
Nu poate fi vorba de o sarcina, nu ? eu mi-am facut un test care mi-a iesit negativ si la medicul internist cand am mers si mi-a facut eco mi-a spus doar despre anexista
0
01-10-2013, ora 11:18
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Sigur nu esti insarcinata, se spune ca daca ai anexita nici nu poti sa ramai insarcinata.
Oricum, de ce te ingrijoreaza sarcina? Menstruatia intarzie sa apara? Anexita mai provoaca si dereglari de menstruatie.
0
01-10-2013, ora 22:23
Cristina216
Nu este medic/terapeut
Cristina216
in urmatoarele zile ar trebuii sa-mi vina menstruatia, mi-a fost foarte frica sa nu fiu insarcinata si am fost foarte stresata din cauza asta si dupa au inceput sa ma doara sanii.. ma gandesc ca poate am facut ceva pe baza de stres
0
04-10-2013, ora 20:19
Cristina216
Nu este medic/terapeut
Cristina216
si luna aceasta mi-a venit menstruatia regulat.. nu ar trebuii sa mai fiu ingrijorata pentru o sarcina, nu ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  •