angiofibrom nazal juvenil

25-08-2013
AioaneiCatalin
Nu este medic/terapeut
AioaneiCatalin
Fratele meu are 15 ani si a fost diagnosticat cu fibrom nazofaringian juvenil. 2 RMN-uri facute la un interval de 2 saptamani indica faptul ca tumoarea a crescut cu aproape 3 cm. Acum cateva seri si-a suflat nasul si avea sange pe tot servetelul. Inceapand de azi dimineata, l-a durut toata ziua capul si abea seara l-a mai lasat. Am vorbit cu vre-o 7 doctori din lume dar inca nu avem stabilit nimic cu niciunul. Nenorocitii sunt plecati in vacanta sau sunt alte probleme. NU vreau sa teatrizez sau sa melodramatizez nimic, dar s-a ajuns ca si cateva zile sa faca diferenta. Nu va cer sa cutreierati pamantul in cautare de doctori, dar VA ROG daca stiti pe cineva, un spital, un cabinet, nu ezitati, orice informatie, oricat de succinta poate sa ajute. In Romania, niminei nu se baga macar sa incerce, da' sa mai si reuseasca... Nu vreau ca acest mesaj sa para unul lacrimogen, dar arza-l-ar focul, exact asta este. Am nevoie, de spitale, de doctori. Asa ca va rog, scrieti ceva inapoi.
1 comentarii
0
26-08-2013, ora 10:35
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Incercati sa mergeti si la Institutul ORL Hociota din Bucuresti. Ar fi bine sa vorbiti cu profesorul Zainea sau doctorul Budu. Numai bine
PS: si doctorii sunt oameni si ei au nevoie de odihna si de concediu, fiti respectuos, nu cred ca v-ar place sa vi se spuna dumneavoastra ' nenorocitul ala'...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul