Angiom la fetita

07-11-2013
antonella82
Nu este medic/terapeut
antonella82
Buna ziua.Dupa alte doua ecografii si rezonanta magnetica, fetita nu are probleme cu glanda parotida.Are un angiom si de luni va incepe un tratament cu propranolol.Din cat am inteles efectele colaterale cam sunt, si ea este atat de mica.As dori sa stiu si parerea altor medici de aici daca se poate.Va multumesc.
4 comentarii
0
07-11-2013, ora 21:39
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara.
Hemangiomul pare a fi voluminos iar terapia consta, initial, in administrarea propranololului. Probabil s-a discutat si varianta interventiei chirurgicale programate. Toate cele bune!
0
08-11-2013, ora 07:48
Madalina Vladimir
Nu este medic/terapeut
Madalina Vladimir
Incearca o consultatie si la chirurg, am avut acceasi problema, am rezolvat cu dr. Andriescu.
0
08-11-2013, ora 12:40
antonella82
Nu este medic/terapeut
antonella82
Va multumesc pentru raspunsurile date.Din ceia ce am discutat astazi cu primarul spitalului, mi-a zis ca acest angiom este localizat in interiorul glandei parotide, si in cele mai multe cazuri a fost de ajuns doar tratamentul cu propranolol, si nu va fi necesara interventia chirurgica.nu stiu ce sa mai gandesc.
0
09-11-2013, ora 15:06
antonella82
Nu este medic/terapeut
antonella82
Buna la toata lumea.Astazi am afla ca fata mea a inceput tratamentul de ieri dupa masa, si incredibil cand am ajuns la ea astazi acel angiom era micsorat pe jumatate de cum era.am vorbit si cu pediatra ce era de garda si a zis ca totul decurge bine.nu am cuvinte cat de fericita sunt si multumesc lui Dumnezeu pt tot.Abia astept maine sa vad cum va fi.O zi buna la toata lumea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: