antibiotice pt chalmydia si Karissa

29-07-2011
dgd
Nu este medic/terapeut
dgd
testul Chalmydia mi-a iesit pozitiv, iar dna doctor mi-a prescris antibiotice unidox 14 zile si metronizadol 7 zile |+ poliginax ovule... intrebarea e daca anticonceptionalele( Karissa ) isi mai fac efectul in timpul tratamentului si bineinteles daca pot avea contact sexual in timpul tratamentului?? partenerului i-au fost prescrise tot antibiotice unidox 7 zile.. poate cineva sa-mi dea mai multe detalii ca dna doctor la care am fost m-a expediat cam repede inainte sa ma lamureasca intru totul.. Multumesc anticipat si astept raspuns!
2 comentarii
0
30-07-2011, ora 18:17
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Intrerupe contraceptivul in cele doua saptamani de tratament, il vei relua dupa o luna...ideal este sa nu aveti contact sexual pe perioada tratamentului, dar daca nu se poate, folositi prezervativ...Tratamentul este foarte bun pentru aceasta infectie.
0
30-08-2011, ora 09:55
bijudiamond
Nu este medic/terapeut
bijudiamond
buna ziua vreau sa va cer parerea in legatura cu ceva...e prima luna cand iau karissa si am inteles ca dupa ce termin cele 21 de pastile imi vine ciclu. dar eu mai am de luat o pastila si totusi aseara mia venit ciclu si nu inteleg nimic. va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul