Anticonceptionale

04-05-2016
Elena199997
Nu este medic/terapeut
Elena199997
Buna seara! Folosesc anticonceptionale Karissa de aproximatic 2 ani si jumatate. Am inceput tratamentul cu Karissa in urma unui consult la ginecolog, specific eram inca virgina, avand probleme cu dereglarile hormonale. Dupa un an mi am inceput viata sexuala si am continuat sa iau anticonceptionalele, dupa un an si 8 luni am facut o pauza de 3 luni, iar cand le am reinceput am administrat pastila din prima zi de menstruatie.Le am reinceput de aproximativ 4 luni, le am luat in fiecare zi la aproximativ aceeasi ora doar cu mici amanari de o jumatate de ora-o ora...luna trecuta am intretinut relatii sexuale neprotejate dupa 7 zile de administrare a pastilelor, in pauza de 7 zile menstruatia a aparut fix dupa 3 zile la fel cum a fost de fiecare data...insa de cand am inceput iar pastilele dupa cele 7 zile ma simt putin ametita si am stari de voma...este posibil sa fiu totusi insarcinata?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •