Anticoncepționale - administrare corecta

30-08-2016
simplicity
Nu este medic/terapeut
simplicity
Bună ziua,
Am început sa iau anticoncepționale Midiana, pentru prima data, luna aceasta, August.
Doctorul mi-a recomandat și prescris blister cu 28 pasile. Am terminat cele 21 de pastile, și încă nu mi-a venit. Întrebarea mea este: cum se procedează în acest caz? Încep un blister nou și iau pastila alba pana îmi vine sau după ce termin cele 21 de pastile, le iau pe cele cu efect placebo (pe care le iau în timpul menstrei).
Mulțumesc anticipat.
3 comentarii
0
31-08-2016, ora 14:15
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

continuati cu cele 7 pastile iar apoi incepeti un blister nou si ar fi recomandat sa consultati si un medic specializat in contraceptie daca nu apare menstruatia insa dvs continuati pastilele pana va recomanda medicul sa le opriti

Echipa Medicala Marie Stopes
0
01-09-2016, ora 12:16
simplicity
Nu este medic/terapeut
simplicity
Multumesc pentru raspuns. :)
Toate cele bune, Echipa Medicala Marie Stopes
0
06-02-2017, ora 18:12
Izabela01
Nu este medic/terapeut
Izabela01
Buna seara! Am o problema, iau prima luna dupa o pauza lunga anticonceptionale Belusha, dar de cand le iau ma dor sanii incontinuu, ar trebui sa le schimb? Daca le schimb cu un alt fel nu este vreo problema, nu afecteaza cu ceva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul