anticonceptionale contra acneei

15-04-2013
ciubotariu
Nu este medic/terapeut
ciubotariu
am probleme tot timpul cu acnea de pe fata am incercat tot felul de tratamente si nimic.in urma cu un an am fost diacnosticata cu metroanexita si am luat 4 luni orgametril, , si am avut surpriza placuta scapasem de acnee chiar in cateva zile. Acum am probleme iarasi si as vrea sa iau tot un anticonceptional. dar nu stiu de care si cum...va rog ajutatima cu un sfat
3 comentarii
0
17-04-2013, ora 07:06
Psiholog Roxana Alina Olaru
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Roxana Alina Olaru
Buna ziua,

Cel mai indicat este sa mergeti la medic, sa faceti analize si sa vedeti daca este aceeasi problema si anume metroanexita. Apoi sub supraveghere medicala sa urmati tratamentul. Va mai recomand sa aveti si un regim alimentar adecvat care sa ajute organismul.
0
18-05-2013, ora 09:50
Anisca
Nu este medic/terapeut
Anisca
Buna.nu stiu daca iti este de ajutor...dar si eu am fost diagnosticata cu acnee vulgara acum 3 ani, ingrozitoare si dupa un control ginecologic si un ecograf mi s-a dat de catre ginecolog anticonceptionale Gracial ( tin sa mentionez k nu s-a intamplat in Romania asta ci in Italia) si sa folosesc sapun cu sulf pentru excesul de sebum...vreau sa spun k nu mai am nimic din ce aveam acum 3 ani pe fata, cu exceptia micilor sau mai marilor cicatrici...sunt foarte multumita de aceste AC.doar k nu le mai pot lua din Italia si in Romania nu gasesc.
0
14-11-2018, ora 20:31
Rak
Nu este medic/terapeut
Rak
Buna, si eu tocmai am inceput cu Gracial. Am luat Yasmin dar ma dureau foarte tare sanii si erau umflați. Dna doctor a zis sa incercam cu Gracial, dar tocmai am citit pe prospect ca o persoana care foloseste acest tip de ac este dispusă la cancer de san. sa fie adevarat? Nici nu stiu ce sa fac daca sa le iau sau nu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Acneea la bebeluș
  • Influenta alimentatiei asupra dezvoltarii acneei
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Coșurile (acneea)
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  •