anticonceptionale-contraceptie

28-07-2009
camy84
Nu este medic/terapeut
camy84
Buna ziua, as dorii sa-mi spuneti daca anticonceptionalele au afecte in dezechilibrul greutatii ( te ingrasa pe perioada in care le ieie si dupe ce nu le mai iei) si care sunt efectele negative si pozitive ale acestora in timp...mentionez faptul ca eu iau "logest" de vreo 2 ani si ceva.( dupa indrumarea doctorului dar nu mi sau facut si analize)...am facut o pauza de 3 luni dupa care le-am reluat.nu am avut nici un fel de probleme de la ele tinand cont ca inainte am luat "rigevidon "si de la acelea aveam tot felul de stari...ameteli, stari de voma.
Va multumesc pentru timpul acordat si astept raspunsul dvs.
O zi buna!
2 comentarii
0
28-07-2009, ora 14:22
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Anticonceptionalele au astfel de efecte negative, dar daca dvs. spuneti ca nu ati experimentat niciunul pana acum nu aveti de ce sa va ingrijorati. Cu toate astea, va rog sa reconsultati medicul care vi le prescris pt ca administrarea indelungata nu este tocmai benefica pt fertilitate si nu numai!

Multa sanatate;)
0
02-02-2013, ora 15:12
nicky sss
Nu este medic/terapeut
nicky sss
Buna ziua, sper ca ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns...
Sotul meu a foat diagnosticat cu oligoastenoteratozoospermie severa, incercam sa facem un copil de 5 ani si nu reusim, i sa prescris un tratament cu vitamina E... in primul rand a-si dori sa stiu care sunt cauzele acestui diagnostic si daca vom reusi sa avem un copil vreodata
va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul