anticonceptionale karissa si menstruatie neregulata

64 comentarii 1 2 3
1
16-04-2013, ora 10:09
Flory Preda
Nu este medic/terapeut
Flory Preda
Buna Ziua.Am si eu o nelamurire.Am nascut, am alaptat, si apoi am inceput sa iau, la recomandarea medicului ginecolog anticonceptionalele Karissa(e prima oara cand iau anticonceptionale).Din prima zi de menstruatie am luat cate o pastila, in fiecare zi la aceeasi ora.Nelamurirea mea este urmatoarea...Sunt in ziua 4 de menstra si inca imi curge abundent...De la aceste pastile nu ar trebui sa se opreasca?va rog sa nu'mi ocoliti intrebarea.Va multumesc din suflet celor care ma lamuresc.
0
08-05-2013, ora 14:13
krisulici
Nu este medic/terapeut
krisulici
Buna ziua,
Am luat cativa ani anticonceptionale Diane si de 8 luni le am intrerupt. Acum vreau sa le reiau dar problema este ca au trecut 10 zile de cand s-a incheiat menstruatia. Ce probleme as putea avea daca le inceput acum dupa 10 zile???
0
04-01-2016, ora 16:23
Oana 123
Nu este medic/terapeut
Oana 123
Bună sunt oana şi am şi eu o problema luna trecuta am uitat sa iau vreo 3 pastile de karisa dar nu am avut contact sexual am continuat cu ele pana am terminat folia şi cam a 3 zi trebuia sa îmi vina ciclu dar nu a venit mam cam speriat am luat un test dar nu sunt gravida după care a 7 zi am reînceput alta folie acum sincer mie frica ca duminica am terminat şi cealaltă folie şi stau cu sufletul la gura sper sa îmi vina ciclu. Va rog spuneţimi ce trebuie să fac Mulţumesc
0
18-01-2016, ora 21:58
Marynutzamary
Nu este medic/terapeut
Marynutzamary
Buna seara, am si eu o întrebare, eu am inceput pastilele karissa de 3 luni, sambata am inceput un nou blister la ora 11:30 si duminica nu le-am mai luat la aceeasi ora ca am uitat, si le-am luat la ora 14:30, e vreo problema, ce ar trebui sa fac?as putea ramane însărcinată?
Adaugă un comentariu / răspuns
64 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  •