Anticonceptionale - perioada de pauza

27-08-2008
stella13284
Nu este medic/terapeut
stella13284
Folosesc Microgynon de aprox 2 ani fara intrerupere. Probleme la analizele facute nu au fost. Nu stiu daca sa fac pauze din cand in cand sau nu. Unii spun ca nu e nici o problema in folosirea pe termen lung al anticonceptionalelor fara intrerupere, altii spun ca ar fi probleme pe viitor in cazul in care vrei un copil ( ca poti ramane insarcinata mai greu). Cum e mai bine?
2 comentarii
0
27-08-2008, ora 00:00
wanuelle@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
wanuelle@yahoo.com
Am folosit anticonceptionale timp de aproape 3 ani si acum o luna am facut o pauza.Dar nu mi-a venit menstruatia de 3 saptamani.Mi-am facut si testul de sarcina si a iesit negativ.Ce alte cauze sunt de nu imi vine menstruatia?
0
28-08-2008, ora 00:00
stella13284
Nu este medic/terapeut
stella13284
S-ar putea sa fie de la anticonceptionale. Din cate am auzit dupa o intrerupere vine mai greu menstruatia si in unele cazuri putin dereglata. Mai ales ca dvs ca si mine ati folosit un timp mai indelungat anticonceptionalele. Am inteles ca e ceva normal.
Daca nu primiti un raspuns de specialitate pe acest site, ca sa fiti linistita, mergeti la ginecolog. O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 3000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoaște-ți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK