Anticonceptionale - Sangerari

24-10-2016
Andreea 26
Nu este medic/terapeut
Andreea 26
Buna ziua, am fost la ginecolog si am cerut sa-mi prescrie anticonceptionalele care mi se potrivesc. Nu am folosit niciodata aceasta metoda contraceptiva. Am facut controlul ginecologic si mi-a prescis anticonceptionalele belara spunandu-mi ca sunt cele mai bune pentru ca i-am zis ca am exces de sebum si par. Le-am luat din prima zi de menstruatie, avand niste dureri insuportabile.. Nu mi-a trecut cu nici o pastila.Ma durea mai tare decat atunci cand nu le luam. Ulterior am fost la ginecolog inapoi si i-am zis ca am dureri mari si mi-a spus ca e ceva normal si ca o sa-mi treaca..la urmatoarea menstriatie nu o sa mai am probleme si sa iau flamexin..2 pastile.De atunci am dureri ca si cum as avea ciclu..nu insuportabile dar dureroase..si totodata sangerari.. E normal lucrul asta ? Nu as fi apelat la dumneavoastra insa eu am plecat din tara si nu ma mai pot duce la el sa-l intreb daca e normal sa ma doara si sa am sangerari. Sa mai continui cu ele sau sa renunt ? Am inteles de la diverse persoane ca durerile si sangerarile o sa le am cam 3 luni de zile pana corpul mi se obisnuieste cu pastilele.
Va multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul