anticonceptionale si ceaiuri

06-01-2013
michydutza
Nu este medic/terapeut
michydutza
buna ziua

am inceput sa i-au yasmin de 3 luni, as vrea sa stiu ce ceaiuri depurative, diuretice pot consuma ca nu diminueze efectul pastileleor.

ceaiul de papadie, cozi de cirese, anghinare, verde, matase de porumb, soc...ce efect au?
omega 3-6-9, spirulina, ac. linileic conjugat, primula ce efect au si acestea asupra anticonceptivelor ?


va multumesc
2 comentarii
0
07-01-2013, ora 09:38
Dr. Nicoleta Nechita
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Nicoleta Nechita
Puteti lua fara probleme ceaiul de papadie, anghinare, ceai verde, matase de porumb, cozi de cirese, soc. Aceste plante sunt depurative, drenoare biliare (papadie, anghinare), diuretice (matase de porumb, cozi de cirese, soc), antioxidante si hipocolestrolemiante (anghinare, ceai verde). De asemenea puteti folosi combinatii de ceaiuri gata facute cum sunt: ceai Curatarea sangelui, ceai Purificarea organismului.
Evitati plantele care contin fitoestrogeni, cum sunt Primula, lemn dulce, salvie, seminte de in.
Puteti, de asemeni lua spirulina, acid linolenic conjugat si omega 3-6-9, dar sa nu fie din primula sau ulei de in.

Multa sanatate!
0
07-01-2013, ora 11:39
michydutza
Nu este medic/terapeut
michydutza
o intrebare?


am consumat seminte de in rareori cand ma simteam imbalonata cu iaurt, ar trebui sa ma ingrijorez...?


va multumesc..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul