anticonceptionalele ingrasa?

06-01-2009
licurici88
Nu este medic/terapeut
licurici88
Eu iau yasmine de 6 luni si chiar mam ingrasat destul de binisor, am pus vreo 5-6 kg pe mine de cand le iau si vreau sa precizez canu mananc mai mault decat inainte si desi am vazut peste tot comentarii ca nu anticonceptionalele te ingrasa...logic insa cred ca influenteaza ele cumva organizmul si duc la ingrasare.spuneti-mi va rog daca am sanse ca dupa ce le las sa dau jos ce am acumulat in aceste luni???vai ma simpt foarte grasa si urata la ceva 65 de kg pe care le am.spunetimi ce as putea sa fac?oricum de renuntat renunt la ele desi ma simpteam tare bine cu ele mai ales la menstruatie.Dar nu vreau sa ma fac cat o vaca:(( ms mult
2 comentarii
0
08-01-2009, ora 17:20
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca tu, cu numai 65 de kg, spui ca esti grasa, atunci nu stii ce inseamna un om gras.Anticonceptionalele cresc pofta de mancare.Dar, pentru o persoana slaba, acest lucru poate fi benefic.Poti utiliza o alta metoda contraceptiva.Numai bine!
0
25-01-2014, ora 20:32
Renata-Cosmina
Nu este medic/terapeut
Renata-Cosmina
Buna ziua, am 22 de an si 1, 60 inaltime, intodeauna am mancat orice oricat oricand cu toate astea nu am depasit 47 -48 de kg
.Am luat anticonceptionale karissa 1 an si 4 luni la recomandarea medicului pt chisturi, de o luna si 2 saptamani am renuntat la
ele si am dus acelasi stil de viata, doar k am luat ap 4 kg in aceasta perioada.Stiu ca nu e mult sau grav, doar ca eu nu am avut
niciodata mai mult si acum in doar o luna am luat atat, exact dupa ce am renuntat la pastile.Am si eu niste nelamuriri si temeri
voi continua sa ma ingras?ce pot face?deoarece nu vreau sa ma ingras si mai mult?multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul