anticonceptionalele karissa

04-04-2013
elcinne
Nu este medic/terapeut
elcinne
Buna ziua. As vrea va rog sa ma ajutati cu un sfat. Vreau sa iau anticonceptionale karissa ( precizez ca nu am mai luat inainte niciun alt fel de anticonceptionale).sunt in a 4a zi de menstruatie si as vrea sa stiu daca pot sa incep sa iau de astazi prima pastiluta. Isi vor face efectul?
3 comentarii
0
04-04-2013, ora 14:03
elcinne
Nu este medic/terapeut
elcinne
Ajutati.ma si pe mine cu un sfat, va rog
0
04-04-2013, ora 21:56
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ elcinne

Anticonceptionalele, steriletul, pilula de a doua zi sunt mijloace abortive = care produc avortul precoce prin faptul ca
impiedica nidarea ovulului fertilizat.
Avortul constituie un pacat extraordinar de grav indiferent de momentul in care se produce si cu grave repercusiuni asupra vietii ambelor persoane parinti ai copilului.

La un moment dat folosind anticonceptionalele si mijloacele utilizate mai sus se ajunge ca numarul avorturilor care se produc din cauza lor sa depaseasca numarul avorturilor pe care femeia le-ar fi facut fara sa utilizeze nici un mijloc contraceptiv.

Asemenea unei surori mai mari, te rog ca pe o sora mai mica sa vezi urmatoarele filme care pot fi extrem de importante pentru viata ta de acum inainte.

Maica Siluana-Eros si Agape martie 2004 (Sexualitate si Iubire)
-*

Sexul in afara Casatoriei are un pret ! - Recomandat si Adolescentilor
-*

(*modificat de admin)
0
06-04-2013, ora 17:16
pisycutza
Nu este medic/terapeut
pisycutza
buna ziua. am luat pentru prima data anticonceptionale karissa si dupa ce am luat cele 21 de zile a urmat pauza de 7 zile timp in care a fost nevoie de un tratament cu antibiotic si am renuntat la AC.au trecut 6 zile de cand trebuia sa incep urmatorul blister de AC.sa le iau de acum sau sa astept sa vina urmatoarea menstruatie? va rog sa.mi raspundeti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul