anticonceptionalele si pilozitatea

13-06-2008
ana123
Nu este medic/terapeut
ana123
Buna ziua

am luat anticonceptionale de la 17 ani, desorelle. timp de 3 ani le-am luat, cu pauzele de rigoare. am avut un singur partener, iar cand ne-am despartit am renuntat la ele. nu le-am reluat, deci de 2 ani nu am mai luat anticonceptionale. dupa ce le-am stopat, m-am ingrasat rapid si pe langa asta, a aparut pilozitatea faciala, mai ales in zona barbiei. e foarte neplacut.. desi mai la toate saloanele exista epilat facial. am citit intr-un anunt ca anticonceptionalele regleaza pilozitatea si metabolismul.. dar CARE? :) multumesc
1 comentarii
0
14-06-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
yasmine are pretentia ca ar actiona mai bine in aceasta directie. Totusi, este preferabil sa reincepeti tratamentul anticonceptional dupa un consult medical general.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul